FA Cup: Chelsea si na sedmém týmu 3. anglické ligy pochutnala

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnská Chelsea dosáhla na třetí výhru po sobě. Po Wiganu (4:1) a Spartě (1:0) porazila na Stamford Bridge v rámci FA Cupu také sedmý tým třetí anglické ligy Brentford. Góly začaly padat až po přestávce, s tím, že postupně se prosadili Mata, Oscar, Lampard a Terry, jenž devět minut před koncem skóre uzavřel na konečných 4:0.

"Blues" tak napravili úvodní remízu 2:2. Druhé soutěžní čisté konto za sebou si v brance obhájce trofeje připsal Petr Čech.

Favorit na stadionu Stamford Bridge zlomil odpor Brentfordu až ve druhém poločasu. Devět minut po pauze otevřel skóre Španěl Juan Mata, v 68. minutě přidal druhou branku brazilský střelec z Letné Oscar, jehož za tři minuty napodobil svým 199. gólem za "Blues" Frank Lampard. Devět minut před koncem se trefil ještě uzdravený kapitán John Terry.

V dalším kole FA Cupu se Chelsea utká 27. února s druholigovým Middlesbrough.