Vaclík se blíží rekordní neprůstřelnosti Čontofalského

V aktuálním ročníku Gambrinus ligy byl zatím nejdéle neprůstřelný Kamil Čontofalský ze Slavie, jehož bilance se zastavila na 525 minutách. Za jistých okolností však může být překonán již během víkendu Tomášem Vaclíkem ze Sparty, jenž drží čisté konto již 483 minut. Pakliže bude chtít mladá sparťanská jednička na první misto statistik, v nedělním utkání na Letné s Jabloncem bude muset zůstat neprůstřelný nejméně 43 minut. A co další zajímavé statistiky související s 19. kolem, které shromáždil portál gambrinusliga.cz?

Věděli jste, že...

...nejvíce branek ze vzájemných duelů 19. kola padlo v utkáních mezi Brnem a Slavií? Celkem v historii Gambrinus Ligy padlo již 99 branek v utkáních těchto týmů.

...nejčastější výsledek souboje mezi Libercem a Českými Budějovicemi je 2:0? V historii samostatné české soutěže tak zvítězil tým ze severu Čech celkem osmkrát.

...Hradec Králové v dosavadní historii Gambrinus Ligy na půdě Baníku Ostrava nikdy nezvítězil? Dokonce v deseti z jedenácti střetnutí nevstřelil ani branku.

...děvět hráčů absolvovalo v probíhajícím ročníku plnou zápasovou zátěž? Pět brankářů a čtyři obránci odehráli všech 1620 minut.

...Slovácko si může připsat jubilejní 100. výhru v historii Gambrinus Ligy? Již od 14. kola má na svém kontě 99 zápasů s plným bodovým ziskem.

...na podzim 2010 padlo v utkání Boleslavi a Plzně sedm branek? Boleslav tehdy doma zvítězila 4:3.

...Liberec a Baník mají blízko ke vstřelení 800. branky v Gambrinus Lize? Oběma celkům chybějí dva přesné záasahy.

...pouze dvě utkání Brna se Slavií skončila bez branek? Z celkového počtu 37 vzájemných duelů.

...trenér Olomouce, Roman Pivarník, bude mít druhý pokus porazit Jihlavu, kterou v minulé sezóně dovedl do Gambrinus Ligy? Na podzim si z Jihlavy odvezl bod za remízu 1:1.

...ve třech vzájemných zápasech pražské Dukly a Příbrami padlo 9 branek? Což dělá průměr tří branek na zápas.