Bayern slaví titul! Šest kol před koncem má dostatečný náskok

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Bayernu Mnichov slaví po třech letech zisk titulu v německé lize. Po dnešní výhře 1:0 ve Frankfurtu mají šest kol před koncem v čele nedostižný náskok 20 bodů na sesazeného šampiona Borussii Dortmund. Do rekordní klubové sbírky přidali hráči Bayernu již 23. mistrovskou trofej.

Tak brzy jako svěřenci Juppa Heynckese ještě nikdo o triumfu v bundeslize nerozhodl. Mistrovské oslavy Bayernu zařídil Bastian Schweinsteiger, který rozhodl utkání ve Frankfurtu v 53. minutě efektní patičkou. Bayern mohl otevřít skóre už v prvním poločase, ale David Alaba z penalty, nařízené za faul na Thomase Müllera, trefil tyč.

"Chtěli jsme dneska za každou cenu vyhrát a rozhodnout o titulu. Ještě ale nejsme na konci cesty, pořád před sebou máme velké cíle. Chceme dál vyhrávat a překonat ještě další rekordy," uvedl kapitán Bayernu Philipp Lahm. Mnichovský gigant vyhrál už třinácté venkovní utkání v soutěži a má za sebou sérii jedenácti výher. Během suverénní jízdy vylepšil řadu statistických rekordů a překonat může i 81 bodů Dortmundu z loňského ročníku. Nyní jich má na kontě 75.

Mnichovský gigant vyhrál už třinácté venkovní utkání v soutěži, čímž opět vylepšil ligový rekord. Sezonu odstartoval nejlépe v historii, když vyhrát osmkrát po sobě. V úvodních pěti zápasech na hřištích soupeřů navíc neinkasoval a v rekordním čase se stal podzimním mistrem.

Během suverénní jízdy může ještě další statistické rekordy vylepšit. Na kontě má 75 bodů a má šanci překonat konečných 81 bodů Dortmundu z loňského ročníku. Může vyhrát soutěž největším rozdílem v historii (stávající rekord je 16 bodů), s největším rozdílem ve skóre (64 gólů) a nejmenším počtem inkasovaných branek (21).

Heynckes uznal, že Bayern vyhrál i s trochou štěstí. "Ale po skvělém výkonu s Juventusem bylo mimořádně těžké se vyburcovat," řekl s odkazem na úterní vítězství 2:0 ve čtvrtfinále Ligy mistrů. "Samozřejmě jsou to velké emoce. Po 23 letech jsem opět s Bayernem mistrem. Tenkrát ale bylo tepleji. V takovéhle zimě jsem ještě titul neslavil, ani jako hráč ani jako trenér," uvedl sedmašedesátiletý kouč, jenž dovedl Bayern k titulu i v letech 1989 a 1990. V létě ho navzdory úspěšné sezoně vystřídá Španěl Pep Guardiola.

Bayern se nyní může v klidu soustředit na další soutěže, v nichž má ještě šanci triumfovat, a sice Ligu mistrů a Německý pohár.

Ve čtvrtfinále Ligy mistrů je i Dortmund, který nezabránil předčasné korunovaci Bayernu ani výhrou 4:2 nad Augsburgem. Trenér Jürgen Klopp udělal před odvetou proti Málaze v sestavě sedm změn, i tak domácí hráči jasně zdolali zachraňující se bavorský celek.

Augsburg senzačně vedl 2:1 a za stavu 2:2 měl v 55. minutě velkou šanci poslat ho znovu do vedení střídající Jan Morávek. Po velké chybě Marcela Schmelzera šel sám na branku, ale v koncovce selhal.

Čtvrté Schalke si udržuje naděje na postup do Ligy mistrů poté, co zvítězilo na hřišti Brém 2:0. V dresu Werderu se neobjevil vinou zranění z tréninku český reprezentační obránce Theo Gebre Selassie, který bude s poraněnými vazy v kolenu chybět přibližně dva týdny. Hosté rozhodli o své výhře dvěma góly po změně stran. Nejprve se prosadil Julian Draxkler a s osmi ligovými trefami je nejlepším střelcem týmu. Konečnou podobu výsledku dal v 69. minutě Ciprian Marica.

Leverkusen v honbě za druhým místem ztratil body domácí remízou 1:1 s Wolfsburgem. V dresu hostů odehrál celý zápas záložník Jan Polák, naopak obránce Leverkusenu Michal Kadlec z lavičky náhradníků do utkání nezasáhl. Domácí vedli už od 12. minuty po trefě Andrého Schürrleho, "Vlci" ale dokázali dvacet minut před koncem vyrovnat díky přesné hlavičce Simona Kjaera.

Německá liga - 28. kolo:
Brémy - Schalke 0:2 (51. Draxler, 69. Marica)
Dortmund - Augsburg 4:2 (22. a 52. Schieber, 64. Subotič, 90.+1 Lewandowski - 43. Baier, 45. Vogt)
Eintracht Frankfurt - Bayern Mnichov 0:1 (53. Schweinsteiger)
Leverkusen - Wolfsburg 1:1 (12. Schürrle - 70. Kjaer)
Mönchengladbach - Fürth 1:0 (74. de Jong)
Hamburk - Freiburg 0:1 (69. Schmid)