Pobřeží slonoviny splnilo povinnost i díky trefě Bonyho

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Výběr Pobřeží slonoviny, na jehož lavičce sedí již více než rok francouzský odborník Sabri Lamouchi, jenž pro červnový termín nepovolal například Didiera Drogbu, přijel na Independence Stadium do Gambie jako jasný favorit, svou skupinu C ostatně momentálně vede bez porážky se skóre 10:2.

Bonyho chce West Ham i Newcastle

Hostující tým nastoupil od prvních minut s útočnými tykadly Lacina Traoré a wilfried Bony. Oba hráči se za základní sestavu trenérovi odvděčili jednou přesnou trefou.

Daadvacetiletý útočník Lacina Traoré z Anži Machačkala otevřel skóre ve 12 minutě, s tím, že po hodině hry zvyšoval po tvrdém souboji na dva nuly o dva roky starší kanonýr Vitesse Arnhem Wilfried Bony, jenž tím jen potvrdil svou formu z Eredivisie, v níž se stal s jednatřiceti zásahy střeleckým králem.

V devadesáté minutě pak pečetil konečný výsledek 0:3 třicetiletý záložník Manchesteru City Yaya Touré. Někdejší hráč Chelsea či Feyernoordu a současný útočník Lille Salomon Kalou se na hřiště vůbec nedostal.

Výsledky africké části kvalifikace o postup na MS 2014:

Gambie - Pobřeží slonoviny 0:3 (12. Traoré, 62. Wilfried, 90. Yaya Touré)
Botswana - Etiopie 1:2 (76. Sembowa - 33. Kebede, 45. Said)
Uganda - Libérie 1:0 (4. Mawejje)
Zambie - Lesotho 4:0 (36. a 64. Mulenga, 61. Katongo, 83. Mbesuma)
Středoafrická republika - Jihoafrická republika 0:3 (25. Parker, 42. Tshabalala, 90. Mashego)
Angola - Senegal 1:1 (51. Guilherme - 23. Cissé)
Sierra Leone - Tunisko 2:2 (39. Kamara, 72. Davies - 55. Darragi z penalty, 90. Youssef)
Kapverdy - Rovníková Guinea 2:1 (17. Babanco, 53. Djaniny - 54. Obina)
Gabon - Kongo 0:0
Maroko - Tanzánie 2:1 (39. Hamdallah z penalty, 51. El-Arabi - 61. Kiemba)