Ve finále ME jednadvacítek se utkají Španělé s Italy

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Obhájci titulu ze Španělska a Italové jsou finalisty mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které se hraje v Izraeli. Na stadionu v Netanje porazili Španělé v úvodním semifinále turnaje Norsko 3:0, když se trefili Rodrigo, Isco a Morata. Italům stačil proti Nizozemsku k postupu jediný gól, který dal v 78. minutě Borini.

Španělsko nastoupilo proti Norům v roli favoritů, když ve skupině neztratili ani bod a nedostali ani gól. Přesto byli Seveřané obhájcům trofeje statečným soupeřem. Až v závěru prvního poločasu se prosadil na hranici ofsajdu zblízka Rodrigo.

Po přestávce byl zápas dlouho otevřený, ale závěr zase vyšel Španělům, když se v 87. minutě krásně trefil Isco a v nastaveném čase ještě Morata, čímž zpečetili postup svého týmu.

Ve druhém semifinále nastoupili Italové proti Nizozemsku. Diváci v Petah Tikvě dlouho gól neviděli, jediný dal až dvanáct minut před koncem Ital Fabio Borini.

Finále evropského šampionátu se hraje v úterý od 18 hodin na stadionu v Jeruzalémě.

ME do 21 let, semifinále:

Španělsko - Norsko 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Rodrigo, 87. Isco, 90.+3 Morata. Rozhodčí: Bojko (Ukr.). ŽK: Bartra, Illarramendi (oba Šp.).

Itálie - Nizozemsko 1:0 (0:0)
Branka: 78. Borini. Rozhodčí: Hategan (Rum.). ŽK: Borini, Verratti, Gabbiadini, Sansone, Donati - Blind, Indi.