Slavia přestřílela desátý celek ruské Premier League

Hráči pražské Slavie si ve svém druhém přípravném utkání v Rakousku zastříleli a 100 přítomných diváků bylo svědkem osmi tref. Po divokém zápase s ruským FC Krasnodar se svěřenci trenéra Petrouše radovali z výhry 5:3.

Soupeř přitom začal lépe a po pěti minutách otevřel skóre. Pražané ale ještě do přestávky srovnali, když se v 23. minutě prosadil hlavou Dávid Škutka.

Kouč Michal Petrouš poslal do druhé půle řadu mladíků, na hře týmu to ale nebylo nijak poznat. Naopak vstup do druhého poločasu vyšel Slavii na výbornou, Milan Nitrianský, Petr Kolařík a Martin Juhar mezi 49. a 64. minutou zajistili Pražanům třígólové vedení. Pátou branku přidal další mladík Josef Bazal.

V sestavě kvůli zdravotním problémům chyběli Ondřej Petrák, Marcel Gecov a Martin Fenin. V neděli Slavii čeká v Rakousku poslední zápas proti německému Fürthu, v němž by měl nastoupit brankář Radek Černý.

Přípravné utkání v Rakousku:

Slavia Praha - FC Krasnodar 5:3 (1:1)

Branky: 23. Škutka, 49. Nitrianský, 62. Kolařík, 64. Juhar, 75. Bazal - 5. a 86. Wanderson, 68. Joazinho z pen.
Sestava Slavie:
I. poločas: Čontofalský - Dostál, Bortel, Čepelák, Čonka - Mičola, Šimeček, Kisel - Hrubý, Koreš - Škutka.
II. poločas: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Kolařík, Tusjak - Šimeček - Hurka, Bazal, Zmrhal, Juhar - Vondráček. Trenér: Petrouš.