Vrba: Hráčům musím poděkovat za bojovnost a disciplínu

[tag]OBSAHUJE OHLASY[/tag] 6:4. Toť výsledné skóre, se kterým Viktoria Plzeň zaťukala na brány třetího předkola Ligy mistrů, ve kterém narazí na Estonce. Jak viděli sarajevský souboj kouč Željezničaru a trenér Viktorie?

Plzeň vydřela výhru v Sarajevu a utká se s estonským Kalju

"Samozřejmě nás mrzí, že jsme nepostoupili, ale sehráli jsme s tak kvalitním týmem jako Plzeň dva důstojné zápasy. Brzy jsme prohrávali 0:2, ale dokázali jsme snížit ještě před přestávkou. V druhé půli nám ale chybělo trochu klidu. Oba zápasy pro nás byly velkou školou, uvedl trenér Sarajeva Amar Osim.

"Cítím se velice dobře, protože jsme uhráli výsledek, který nás poslal v kvalifikaci Ligy mistrů dál. Musím uznat, že dnes byl Željezničar velice těžkým soupeřem. Hrál velice dobře a řekl bych, že dnes vyhrál šťastnější tým. Rychlý první gól nám moc pomohl, ale velkým problémem bylo poté samozřejmě vyloučení, zvlášť v téhle atmosféře. Naštěstí jsme dali v oslabení druhý gól a myslím, že to rozhodlo. V druhé půli v oslabení jsme vycházeli z toho, že jsme tentokrát hráli ve velké hloubce. Samozřejmě jsme měli i při spoustě situací štěstí, že jsme měli dostatek hráčů v prostoru před bránou. Nejhůř mi bylo v 85. minutě, kdy se tam hráči vrhali do střel. Musím jim poděkovat za bojovnost a disciplínu," doplnil plzeňský stratég Pavel Vrba.

Procházkovu červenou odnesl útočník Tomáš Wágner, jehož nahradil Hejda: "Dostal jsem se do sestavy, dopadlo to tahle. Jsme jeden tým, trenér se rozhodl takhle a nám to vyšlo. Já smutný nebudu," řekl Wágner ke své roli v utkání: "Sledovat to z lavičky, to bylo strašné. Hrozné nervy," podotkl střelec Wágner.