Plzeň potěšila fanoušky šesti góly, hattrickem zazářil Horváth

Hráči Plzně podle očekávání postoupili do závěrečného play off Ligy mistrů. Západočeši v domácí odvetě 3. předkola deklasovali estonské Kalju 6:2 i díky premiérovému hattricku kapitána Horvátha. Další branky Viktorie přidali Tecl a střídající Hořava s Wágnerem, za hosty se dvakrát prosadil Quintieri, jenž poslal Nomme do vedení. Plzeň navázala na úvodní jasnou výhru 4:0 z Tallinnu a má jistou účast minimálně v základní skupině Evropské ligy.

Jméno soupeře pro závěrečné play off, s nímž se utkají o postup do základní skupiny, poznají Západočeši při pátečním losu. Budou mezi nasazenými týmy, úvodní duel se hraje za dva týdny. V případě, že Plzeň do hlavní fáze nepostoupí, zahraje si na podzim základní skupinu Evropské ligy. Už teď má jistotu, že na prémiích získá nejméně 90 milionů korun.

Trenér Pavel Vrba udělal oproti úvodnímu duelu tři změny v sestavě. V útoku dostal přednost Tecl před Wágnerem, do obrany se po odpykání trestu za červenou kartu vrátil Procházka a v záloze na poslední chvíli nahradil Ďuriš Kovaříka, který si těsně před utkáním natáhl sval.

Plzeňští nechtěli připustit žádnou komplikaci, ta ale přišla hned po deseti minutách z jediné přímé střely Kalju v první půli. Kimbaloula zacentroval do vápna, Quintieri si obhodil Čišovského a přízemní ranou na zadní tyč poslal hosty do nečekaného vedení.

Viktoria se nenechala rychlým inkasovaným gólem rozhodit a za deset minut na něj odpověděla. Po Petrželově centru přidržel Šišov ve vápně Koláře a Horváth z penalty srovnal, byť brankář Teleš vystihl směr střely.

Západočeši pokračovali v tlaku a při chuti byl hlavně Horváth. Po další další rychlé kombinaci pálil z první těsně mimo. Ve 44. minutě už ale znovu dočkal, když po Daridově přiťuknutí trefil povedenou střelou za vápnem z první přesně horní roh.

V 55. minutě měl Horváth první šanci zkompletovat svůj premiérový hattrick. Jeho přímý kop proletěl až k hostující brance a gólman Teleš si ho srazil na tyč. V 58. minutě se plzeňský kapitán proměnil v nahrávače. Centrem zleva našel Tecla, který hlavou zvýšil.

V 62. minutě se Horváth dočkal velké chvíle. Napřáhl za vápnem a přesnou střelou k tyči zaznamenal svůj první hattrick v dospělé kariéře. Závěr se dohrával bezstarostně. Nejprve Kalju i z druhé nebezpečnější akce udeřilo, když Quintieri doklepl míč do odkryté branky.

Skóre ale uzavřeli přesnou hlavičkou Hořava a po něm další střídající hráč Wágner. Plzeň tak poprvé v pohárech dala v jednom utkání šest branek, za osm soutěžních zápasů této sezony nastřílela už 31 gólů.

Odvetný zápas 3. předkola Ligy mistrů:

Viktoria Plzeň - Nomme Kalju 6:2 (2:1)

Branky: 20. z pen., 44. a 62. Horváth, 58. Tecl, 71. Hořava, 82. Wágner - 10. a 69. Quintieri. Rozhodčí: Johannesson - Wittberg, Culum (všichni Švéd.). ŽK: Řezník - Šišov, Quintieri. Diváci: 9482. První zápas: 4:0, postoupila Plzeň.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth (69. Hořava), Darida - Petržela, Kolář (46. Rajtoral), Ďuriš - Tecl (59. Wágner). Trenér: Vrba.
Kalju: Teleš - Šišov, Bärengrub, Koogas, Kallaste - Puri (72. Kirss), Ceesay (75. Soares), Wakui, Kimbal - Voskoboinikov (65. Neemelo), Quintieri. Trenér: Prins.