Liberec po remíze s Udine postoupil do skupiny Evropské ligy

Slovan Liberec remizoval ve čtvrteční odvetě závěrečného předkola Evropské ligy s italským Udine 1:1. Nejdříve se ve 23. minutě trefil Delarge, chvíli chvíli před přestávkou vyrovnal Lazzari. Severočeši ale před týdnem v Itálii vyhráli 3:1 a postoupili tak do základní skupiny.

Potrestaného Ondřeje Kušníra nahradil na pravém kraji sestavy Slovanu Martin Frýdek. Domácí měli první větší šanci po čtvrthodině hry, ale Rabušic v samostatném úniku proti brankáři Kelavovi neuspěl.

Ve třiadvacáté minutě už se Liberec dočkal. Míč se na zadní tyči dostal k Delagreovi, který se rychle zorientoval a otevřel skóre.

Několik závarů hostů Severočeši přestáli, ve 42. minutě se však nepodařilo domácí defenzivě míč uklidit do bezpečí, a tak mohl snadno vyrovnat Lazzari.

Po pauze pálil nebezpečně Rybalka, ale Kelava jeho pokus zneškodnil. Stejně jako střelu Fleišmana. Kováčova hlavička zase putovala těsně nad. Dvacet minut před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Pereyra, čímž šance Udine na zvrat ještě klesly.

Liberec už po zbytek zápasu kontroloval celkový náskok a fanoušci pomalu začali slavit postup Slovanu do základní skupiny Evropské ligy. V závěru ještě bravurně vytáhl střelu Maicosuela brankář Kovář. Liberec se tak mohl po remíze 1:1 a výhře 3:1 z prvního duelu radovat z postupu do základní skupiny.

Odveta play-off Evropské ligy:

FC Slovan Liberec - Udinese Calcio 1:1 (1:1)
Branky: 23. Delarge - 42. Lazzari. Rozhodčí: Sidiropoulos - Efthimiadis, Dimitrios (všichni Řecko). ŽK: Rybalka, Fleišman, Šural - Pereyra, Basta. ČK: 71. Pereyra (Udine). Diváci: 9700.

FC Slovan Liberec: Kovář - Frýdek, Kováč, Kelić, Fleišman - Sackey, Pavelka - Delarge, Rybalka (90. Hušek), Šural (84. Kolár) - Rabušic (86. Kalitvincev).
Udinese Calcio: Kelava - Domizzi (31. Maicosuel), Danilo, Heurtaux - Basta, Lazzari, Gabriel Silva - Allan, Pereyra - Muriel, Di Natale (80. López).