Karviná si tři body zajistila až v závěru

Hráči Karviné porazili v druhé lize Třinec 2:1 a v tabulce je po jedenácti kolech před nimi jen Hradec Králové. V druhém dnešním utkání Most - Sokolov branka nepadla.

Ve slezském derby skóroval jako první po čtvrthodině hry domácí Ciku, ale více šancí měli v první půli hosté z Třince. Hupka, Gulajev ani Malík však neuspěli.

V druhém poločase nasadil Třinec do hry bývalého karvinského hráče Wojnara a právě on devět minut před koncem po přihrávce za domácí obranu vyrovnal. Karviná však dokázala rychle odpovědět, Gonda se z 20 metrů trefil přesně.

Most hrál proti Sokolovu od 73. minuty přesilovku, když Vondráček stáhl na polovině hřiště zezadu za dres Šlapáka a dostal druhou žlutou kartu. Krátce nato mohl rozhodnout domácí Jiří Procházka, ve velké šanci však netrefil z deseti metrů branku.

11. kolo druhé ligy:

Karviná - Třinec 2:1 (1:0)

Branky: 16. Ciku, 85. Gonda - 81. Wojnar. Rozhodčí: Kalenda - Peřina, Ratajová. ŽK: Eismann - Velner. Diváci: 1925.

Karviná: Pindroch - Hoffmann, Mikula, Jovanovič, Uvíra - Gonda, Hottek - Ciku (54. Svatonský), Vladavič (69. Vaněk), Eismann - Mišinský (89. Fiala). Trenér: Mazura.
Třinec: Bruk - Velner, Hupka, Cigánek, Matoušek - Malíř, Ceplák (69. Wojnar), Motyčka (86. Rekiš), Malík - Málek, Gulajev (64. Gavlák). Trenér: Hajný.

Most - Sokolov 0:0

Rozhodčí: Marek - Vysloužil, Antoníček. ŽK: Ježdík - Jurdík, Vondráček. ČK: 73. Vondráček. Diváci: 970.

Most: Belaň - Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík - Nečas (89. Duchnič), Jan Procházka (26. Kotlan), Rosendo, Šlapák - Surynek (61. Vojta), Jiří Procházka. Trenér: Chaloupka.
Sokolov: Dvořák I. - Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka (35. Jurdík) - Blažek, Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. - Šamánek (71. Machek). Trenér: Jindra.