Spící drak se probudil! Messi dvěma góly dopomohl k dominanci ve skupině

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Argentiny porazili na mistrovství světa Nigérii 3:2 a bez ztráty bodu vyhráli skupinu F. Do osmifinále nicméně postoupila i Nigérie. Po dvou gólech dnes vstřelili Lionel Messi a Ahmed Musa, o vítězství Argentiny rozhodl v 50. minutě gólem Marcos Rojo.

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.

Začátek utkání se odehrál ve velkém tempu. Již ve třetí minutě Messi dorazil střelu Di Márii, která se dvakrát odrazila od tyče. Gólman Enyeama poprvé na letošním MS inkasoval. O minutu později ale z prvního útoku Nigérie vyrovnal Ahmed Musa povedenou střelou k pravé tyči. Musa se v dresu Nigérie trefil poprvé od června 2013.

Brzké vyrovnání však hru Argentiny příliš neovlivnilo, dostala se hned do několika dalších šancí a Di Maríu dvakrát vychytal Enyeama. Na druhé straně si jedinou větší příležitost vypracoval Odemwingie.

Na konci poločasu dvakrát z přímého kopu zahrozil Messi. Jeho první střelu gólman dokázal vyrazit na roh, v první minutě nastavení ale argentinský útočník podruhé v zápase skóroval a v tabulce střelců letošního šampionátu se dotáhl se čtyřmi trefami na první místo k Brazilci Neymarovi.

Podobně jako první dějství začalo i to druhé. V 47. minutě se podruhé prosadil po nedůrazu obrany Nigerijec Musa. Poprvé v historii tak africký tým vstřelil Argentině více než jeden gól. O necelé tři minuty později znovu strhl vedení na argentinskou stranu po rohovém kopu obránce Marcos Rojo a dočkal se premiérové trefy v reprezentačním dresu.

Messi, který se stal druhým Argentincem v historii po Diegu Maradonovi, jenž vstřelil na MS čtyři branky v řadě, nedostal šanci zkompletovat hattrick. V 63. minutě jej nahradil Álvarez.

Oba týmy si pak vytvořily několik šancí, skóre ale zůstalo neměnné. Argentina tak neztratila ve skupině ani bod a i ve čtvrtém vzájemném zápase s Nigérií na MS o gól zvítězila. Nigérie do osmifinále postoupila poprvé od roku 1998 a využila i zaváhání Íránu, který v souběžně hraném utkání podlehl Bosně a Hercegovině 1:3.

Podrobné statistiky Argentina - Nigérie zde.