Beckham pomohl Realu gólem, Sevilla ztratila body

Real Madrid dokázal v sobotním utkání 22. kola španělské Primera División porazit předposlední San Sebastian na jeho hřišti 2:1 a minimálně do nedělních zápasů se posunul na třetí místo před Valencii. Gólem se blýskl i navrátilec do sestavy David Beckham. Druhá Sevilla uhrála remízu na hřišti Betisu a bodově se dotáhla na vedoucí Barcelonu.

Už v 8. minutě posunul domácí San Sebastian do vedení záložník Aranburu. Prietův centr, mířící pod břevno, překvapil gólmana Casillase, který míč vyrazil jen před sebe a střelec měl s dorážkou lehkou práci. Domácí se poté soustřeďují na obranu a slavný Real, který se trápí a z posledních tří ligových duelů dva prohrál, do velkých příležitostí nepouštějí.

V 37. minutě zápasu měl Bílý balet jedinou větší šanci prvního poločasu (ze standardní situace) a hned skončila gólem. Z trestného kopu se prosadil ranou k pravé tyči navrátilec David Beckham. Trenér Fabio Capello tak mohl být rád, že se přeci jen rozhodl dát v letošní sezoně anglickému záložníkovi, odcházejícímu v létě do zámoří, ještě šanci.

Hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky posunul Real do vedení svým jedenáctým gólem v sezoně Ruud van Nistelrooij, když po pravé straně unikl Miguel Torres Goméz a odcentroval přesně na hlavu holandského kanonýra, který využil špatného vyběhnutí gólmana Brava. Bílý balet vystřelil teprve podruhé v utkání mezi tři tyče.

Po více než hodině hry měl ještě velkou šanci na vyrovnání Prieto. San Sebastian v závěru soupeře přehrával, ale Casillas hosty několikrát podržel a Real už vedení nepustil.

Betis obral o body i městského rivala FC

Ve formě hrající Betis Sevilla obral o body i druhý tým tabulky. Městské derby mezi Betisem a FC skončilo bezbrankovou remízou. Domácí zahodili největší šanci na vstřelení gólu hned v úvodu prvního poločasu.

Po deseti minutách fauloval hostující obránce Alvés v šestnáctce unikajícího Sobise, který pád lehce přifilmoval, ale sudí přesto zapískal. Robert de Pinho ovšem ze značky pokutového kopu překopl Palopovu bránu. Deset minut před koncem poločasu mohl skóre na druhé straně otevřít Maresca, ale jeho rána z dvaceti metrů skončila těsně vedle pravé tyče Doblasovy svatyně.

Pět minut po přestávce zasáhl Palop fantasticky proti pokusu Vogela, vyražený míč dorážel za záda hostujícího brankáře volný Sobis, ale rozhodčí gól neuznali kvůli ofsajdu. Na druhé straně vzápětí unikl Adriano a jeho střílený centr tečoval ve skluzu jen na tyč dán Poulsen. Čtvrt hodiny před koncem ještě mohl rozhodnout Adriano, ale z úhlu nastřelil jen Doblase. Na druhé straně neproměnil sólo na brankáře neúspěšný penaltový exekutor de Pinho a stal se tak smolařem zápasu. Sevilla se bodově dotáhla na Barcelonu, ale vinou horšího skóre zůstala druhá.

Výsledky - 22. kolo:

Betis - FC Sevilla 0:0
San Sebastian - Real Madrid 1:2 (8. Aranburu - 37. Beckham, 48. Van Nistelrooij).

[ 10.2.2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]