Čech: Noha povolila a už to dál nešlo, řekl k poraněnému lýtku

Brankář londýnského Arsenalu Petr Čech nedochytal sobotní utkání na půdě West Bromwich Albion, když ve 36. minutě musel odstoupit kvůli poraněnému lýtku. Dobu absence někdejší opory Chelsea nebo české reprezentace určí podrobnější vyšetření, které Čech podstoupí během neděle.

„Stalo se mi to skoro na začátku. Noha prostě v jednu chvíli nějak povolila. Chtěl jsem to ještě zkusit, ale pak už to dál nešlo,“ řekl zkušený gólman pro své webové stránky.

Hřiště Čech opouštěl za nerozhodného stavu 1:1, Gunners nakonec prohráli 1:3 a opět se jim vzdálilo čelo tabulky.

Přitom dvě minuty před svým vystřídáním ještě výborným zákrokem své spoluhráče podržel, když zlikvidoval střelu Fletchera. Pak už ale musel do péče lékařů.

V Arsenalu působí od léta 2015 a pravidelně chytá Premier League. V pohárových zápasech však dostává šance David Ospina, který čtyřiatřicetiletého gólmana mezi třemi tyčemi nahradí minimálně do doby, než se rodák z Plzně dá zdravotně do pořádku.