Anglickým mistrem se po šesté v historii stala Chelsea

Chelsea hájila v závěru sezony komfortní náskok a již dvě kola před koncem může slavit titul. Rozhodla o tom výhra na hřišti West Bromwich Albion 1:0, o kterou se postaral v 82. minutě střídající Michy Batshuayi. V dalším pátečním duelu porazil Everton Waftord také díky jediné brance.

Hned premiérovou sezonu na Stamford Bridge ozdobil italský trenér Antonio Conte mistrovským titulem a dal tak zapomenout na loňský nevydařený ročník, který stál místo Josého Mourinha. Blues tak sesadili z trůnu loňského překvapivého mistra Leicester.

Chelsea byla na stadionu Hawthorns velkým favoritem, ale dlouho se jí nedařilo dostat se přes houževnatou obranu WBA. V první půli se neujaly šance Fábregase ani Pedra. Po změně stran se brankář Foster zaskvěl proti Mosesově ráně a poradil si i se střelou Costy.

Zadařilo až osm minut před koncem utkání belgickému útočníkovi Batshuayiovi. I díky němu se londýnskému celku podařilo vyhrát čtvrtý zápas v řadě a třetí bez inkasované branky.