Nejlepší týmy do třiadvaceti let: vede Monako, na paty šlape Dortmund nebo Juventus

Nejlepší týmy do třiadvaceti let: vede Monako, na paty šlape Dortmund nebo Juventus

Kdybychom ze všech týmů vyškrtli hráče starší třiadvaceti let, bylo by podle expertů z Bleacher Report Football nejlepším mužstvem na světě Monako. 

A asi není potřeba uvádět proč. Hvězdní mladíci jako Kylian Mbappé, Thomas Lemar nebo Tiemoue Bakayoko dotáhli knížecí klub k titulu v Ligue 1 a přerušili tím francouzskou nadvládu Paříže.

Na druhém místě by prý stála Borussia Dortmund, jejíž kádr mimo jiné tvoří například Ousmane Dembele, Emre Mor nebo Julian Weigl. Pomyslný bronz bere Juventus, tedy tým, který by se v tomto případě jmenoval asi něco jako FC Dybalentus nebo "Dybala a spol." 

Do nejlepší desítky se také vlezl Manchester City díky jménům jako Sané nebo Iheanacho, nechybí zde ani madridské duo Atletico a Real. Operuje zde i ambiciózní AC Milán a sympatické Lipsko, jehož mladíci dotáhli Rudé býky až do Ligy mistrů.

Nesmí chybět ani jedna z nejlepších fotbalových škol a finalista posledního ročníku Evropské ligy Ajax Amsterdam nebo německý gigant Bayern Mnichov. Možná až překvapivě se do nejlepší desítky nepodívalo francouzské PSG a katalánská Barcelona, někomu může chybět také Manchester United.

Kompletní žebříček nejlepších deseti týmů do třiadvaceti let:

  1. AS Monako
  2. Borussia Dortmund
  3. Juventus
  4. Atletico Madrid
  5. Manchester City
  6. A.C. Milán
  7. Ajax Amsterdam
  8. Real Madrid
  9. Red Bull Lipsko
  10. Bayern Mnichov