Brighton bez Čechů remizoval, Barák dal podruhé v řadě vítězný gól, Real padnul

Brighton v anglické Premier League remizoval se Southamptonem 1:1. V nominaci domácího celku se neobjevili záložník Jiří Skalák ani obránce Aleš Matějů. Antonín Barák podruhé v řadě rozhodl o výhře Udine. V neděli dal vítězný gól do sítě Bergama. Velké překvapení se zrodilo ve španělské lize, kde Real prohrál na hřišti Girony 1:2, ačkoli po první půli vedl.

Saints vedli již od sedmé minuty, když se po střele z přímého kopu v podání Ward-Prowse odrazil míč od tyček v Davisovi a ten hlavou otevřel skóre. Vyrovnání se Brighton dočkal brzy po změně stran zásluhou Murraye. Na gól mu přihrál Gross, pro něhož šlo již i pátou letošní asistenci. Lépe jsou na tom pouze David Silva a Kevin de Bruyne.

Podruhé v řadě rozhodl o výhře Udine český reprezentant Antonín Barák. Po středečním zápase na hřišti Sassuola měl lví podíl i na triumfu nad Bergamem. Za stavu 1:1 se v 68. minutě dostal k míči, obehrál obránce a levou nohou překonal gólmana Berishu.

Anglická liga - 10. kolo:

Brighton - Southampton 1:1 (52. Murray - 7. Davis)

Leicester - Everton 2:0 (18. Vardy, 29. vlastní Kenny).

Italská liga - 11. kolo:

Benevento - Lazio Řím 1:5 (55. Lazaar - 4. Bastos, 13. Immobile, 24. Marušič, 76. Parolo, 86. Nani)

Crotone - Fiorentina 2:1 (17. Budimir, 19. Trotta - 44. Benassi)

Neapol - Sassuolo 3:1 (22. Allan, 44. Callejón, 54. Mertens - 41. Falcinelli)

Sampdoria Janov - Chievo 4:1 (26. a 85. Torreira, 20. Linetty, 44. Zapata - 24. Cacciatore)

Spal Ferrara - FC Janov 1:0 (56. Antenucci)

Udine - Bergamo 2:1 (45.+1 De Paul, 68. Barák - 29. Kurtič),