Ústí rozstřílelo ve druhé lize Jakubčovice

Hráči Ústí nad Labem porazili v pátečním utkání 25. kola druhé ligy Jakubčovice 4:1 a udělali velký krok k záchraně. Základ tříbodovému zisku položili Severočeši už v prvním poločase, který vyhráli 3:0.

Už v sedmé minutě zužitkoval Vondrášek centr Zoubeleho a obloučkem k tyči poprvé překonal Pospěcha. Brankář hostů poté zlikvidoval jasnou šanci Fouska, ale ve 32. minutě kapituloval podruhé. V šestnáctce byl sražen Vondrášek a ústecký kapitán Tomáš Novák se z penalty nemýlil. Poločasové skóre završil těsně před přestávkou útočník Procházka, který dostal míč do běhu a přehodil vybíhajícího Pospěcha.

Vzápětí zlikvidoval ústecký brankář Radim Novák šanci Svatonského, po přestávce zase nevyužili jasné příležitosti domácí Zoubele a Karlík. V 55. minutě z ojedinělého útoku snížil záložník Kunc a Jakubčovice ožily, ale hlavička Karlíka trefila břevno a Hanus nastřelil bombou tyč. V 66. minutě dokonce kopali hosté penaltu po faulu Dvořáka, ale Langer gólmana nepřekonal. Naopak o 13 minut později zahrál Kuděla v šestnáctce rukou a Tomáš Novák svou druhou penaltu v zápase bezpečně proměnil.

Ústí nad Labem - Jakubčovice 4:1 (3:0)
Branky: 32. z pen. a 79. z pen. T. Novák, 7. Vondrášek, 45. Procházka - 55. Kunc. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Bouše. ŽK: Dvořák - Kopta, Kuděla, Langer. Diváci: 424.

Ústí: R. Novák - Stárek, Palša, T. Novák, Dvořák - Vondrášek (87. Dobeš), Karlík, Martykán, Zoubele (75. Mašanský) - Procházka (84. Šimek), Fousek. Trenér: Rys
Jakubčovice: Pospěch - Mikula, Krajčovič, Kuděla, Daněk - Kopta (46. Hanus), Fischer, Langer, Vondra (46. Krohmer) - Svatonský, Kunc. Trenér: Bittengel

Blšany připravily jihlavským fotbalistům druhou prohru za sebou

Zápas kandidáta na postup s mužstvem ohroženým sestupem skončil nečekaným vítězstvím hostů. Deset minut před koncem o tom rozhodl Da Silva.

Favorizovaná Jihlava hrála bez distancovaného dirigenta obranných řad Michala Kadlece a kanonýr Faldyna byl jen na lavičce. Přesto se proti defenzivně laděné sestavě Blšan hned v úvodu dostala do slibné šance, ale nekrytý Ivo Svoboda trestuhodně minul branku. Po chvíli domácí nevyužili chybu brankáře Martina Svobody, jenž neudržel střílený centr Vladyky a měl co dělat, aby uklidnil hru před dotírajícími Svobodou a Rabušicem.

Blšanský Loos pak po trestném kopu Vladyky z dobrých 40 metrů razantní hlavičkou málem trefil vlastní branku a nápor Jihlavy ještě přiživil po rohovém kopu střelou z 18 metrů Šourek. Po půlhodině hry se domácí tým marně dožadoval penalty poté, co Jamrich srazil Balážovu dělovku v rohu pokutového území rukou, do přestávky ještě Cihlář sám před brankou podskočil centr a Rabušic vzápětí pálil jen do gólmana.

I druhou půli začala Jihlava náporem, ale Vladykův trestný kop Svoboda vyrazil a Balážovu ránu po házenkářském zámku zblokovala zhuštěná obrana. To ale bylo na dlouhou dobu vše a hráči se přihrávkami přestali nacházet. A tak v 80. minutě využil jihlavské letargie Loos a vysunul do brejku Smejkala, který před brankou našel Da Silvu a ten otevřel skóre. Domácím svitla naděje ještě v nastaveném čase, kdy po trestném kopu Vladyky vytáhl Svoboda míč zpod břevna a následnou dorážku Faldyny vykopl z brankové čáry Zachariáš.

Jihlava - Blšany 0:1 (0:0)
Branka: 80. Da Silva. Rozhodčí: Možíš - Kubáň, Lakomý. ŽK: Jedinák, Bogdanov, M. Zachariáš (všichni Blšany). Diváci: 1573.

Jihlava: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Vít, Drga - Baláž (63. Faldyna), Vladyka, Lovětínský, Cihlář (77. Veselý) - Rabušic, I. Svoboda. Trenér: Bokša.
Blšany: M. Svoboda - M. Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Da Silva, Loos, Jedinák, Trup (87. Süssel), Bogdanov - Smejkal. Trenér: Bičovský.

Hradec opět bodoval

Po výborném finiši potvrdili hradečtí fotbalisté formu z posledních utkání a dokázali bodovat už popáté za sebou. Proti Vítkovicím ale museli dotahovat jednobrankové manko, když se hosté dostali do vedení v 18. minutě po úspěšně sehraném rohovém kopu. Na jeho konci byl neomylný Hromkovič. Po půlhodině hry ale vyrovnal Dvořák.

Ve druhém poločase nejprve podržel Východočechy brankář Lindr, když vyrazil Černého prudkou hlavičku mířící pod horní tyč. Tu v 68. minutě orazítkoval na druhé straně Munster, neprosadil se ale vzápětí ani dvakrát Dvořák. Jeho ránu v nastavení vytáhl vítkovický brankář Kello konečky prstů a z následného rohu si ve čtvrté minutě naběhl přesně na centr Ferčák.

Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (1:1)
Branky: 34. Dvořák, 90+4. Ferčák - 18. Hromkovič. Rozhodčí: Ardeleánu - Pinkas, Štěrba. ŽK: Karal, Dvořák - M. Černý, Mikulenka, Novák, Kozačuks. Diváci: 652.

Hradec Králové: Lindr - Karal, Pilař (78. Ferčák), Šmarda, P. Černý, Filip, Přibyl, Dvořák, Munster (81. Semerák), Rezek (74. Poděbradský), Kaplan. Trenér: Klusáček.
Vítkovice: Kello - Hromkovič, Novák, Derych, Kazačuks, M. Černý (76. Jakus), Staněk, Motyčka, Jandík (92. Pavlík), Mikulenka, Valášek. Trenér: Grussmann.

[ 11.5.2007 - ČTK | Foto: fkusti.cz ]