Sevilla triumfovala ve Španělském poháru

Sevilla se s úspěšnou sezonou rozloučila triumfem ve Španělském poháru. V sobotním finále v Madridu porazila Getafe 1:0.

O výsledku rozhodl už v 11. minutě útočník Frédéric Kanouté. Nejlepší střelec klubu, který dal v lize 21 gólů, se do historie zápasu zapsal i v poslední minutě utkání, když podkopl soupeřova hráče a dostal červenou kartu.

Sevilla, která navíc až do posledního kola španělské ligy živila naději na mistrovský titul, získala druhou trofej v sezoně. V květnu se jí teprve jako druhému týmu v historii podařilo obhájit vítězství v Poháru UEFA, před začátkem soutěžního roku se navíc radovala z vítězství v Superpoháru, když porazila vítěze loňského ročníku Ligy mistrů Barcelonu 3:0.

"Jen těžko hledám slova pro to, abych výstižně popsal uplynulou sezonu," rozplýval se po zápase kapitán Sevilly Javi Navarro. "Budu si ten úspěch užívat, jak jen to půjde, protože jsme toho letos dokázali opravdu hodně," dodal.