Motivace hráčů by měla být taková, že působí v Sigmě a měli by do toho dát všechno, žehral Látal

Motivace hráčů by měla být taková, že působí v Sigmě a měli by do toho dát všechno, žehral Látal
OBSAHUJE VIDEO

Bilance Sigmy po restartu Fortuna:ligy? Jedna remíza, dvě prohry a propad na jedenáctou pozici tabulky. Před nedělním domácím střetem s lépe postaveným Baníkem Ostrava žádná sláva...

Proč se Olomouci nedařilo v koncové fázi ani na jihočeském Střelecké ostrově? "Chybělo nám trochu klidu a rozvahy. Akce jsme mohli lépe dotáhnout, mohli jsme je roztáhnout do křídelních prostorů. Měli jsme hodně centrů, hodně náběhů. Ale bohužel jsme nebyli schopní zakončit. Bylo to o první brance. Tu dal soupeř a pak už jsme to měli těžké," posteskl si hlavní kouč Radoslav Látal.

Ten provedl v základní sestavě hned několik změn, ale dle jeho slov po další prohře nevyplatily. "Nastoupili jsme na dvě šestky, chtěli jsme zhustit střed hřiště. Neříkám, že se nám hra ve středu hřiště nedařila. Ve středu hřiště nebyl problém. My doplácíme na naši nemohoucnost vepředu. A druhá věc je ta, že vždy uděláme nějakou chybu, ze které dostaneme gól," krčil rameny šéf Beneše, Pilaře, Jemelky a spol.

Co vše chybí jeho družině ke zlepšení produktivity? "Spoustu míčů nedotáhneme do zakončení, kazíme přihrávky. Chce to více náběhů, abychom se ve třech nebo čtyřech lidech dostali do zakončení. Hráli jsme na jednoho klasického útočníka, protože jsme nechtěli otevřít střed hřiště. Proto jsme od začátku nepostavili Mojmíra Chytila," ozřejmil na webu sigmafotbal.cz Látal.

Vicemistra Evropy z roku 1996 tak čeká před víkendem práce i ohledně motivace. "Motivací by pro hráče mělo být, že hrajeme o desítku a také o semifinále poháru. Motivace by měla být taková, že hrají za Sigmu Olomouc a měli by do toho dát všechno. Teď se nám bohužel nedaří tak, jako na jaře. Sami cítíme, že naše poslední tři zápasy nejsou dobré. Musíme se do toho dostat nějakým vítězstvím. Máme před sebou těžký zápas s Baníkem Ostrava, ale věřím, že se nám podaří získat tři body," snažil se zachovat optimismus někdejší kouč Piastu Gliwice či Košic.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.