Benzema nasměroval Real k další výhře, San Sebastián loupil v Getafe zásluhou Isaka

Celta Vigo porazila v páteční předehrávce kola La Ligy Elche. Během sobotního brzkého odpoledne se představil lídr soutěže Atletico Madrid na hřišti Granady. Sevilla poté zvládla souboj s poslední Huescou. Eibar remizoval s Valladolidem. Barcelona večer doma potvrdila formu proti Alavesu.

Celta Vigo se nacházela v mizerné formě, doma proti Elche ale konečně zvítězila. Do kabin šla v poločase už za stavu 2:0 a vedení udržela i ve druhé půli, přestože Elche snížilo, Celta si vzala dvougólové vedení zpět a zvítězila 3:1. Nyní se tak pohybuje ve středu tabulky, kdežto poražené Elche je předposlední.

Lídr soutěže Atletico Madrid, jenž z předchozích dvaceti zápasů šestnáct vyhrál, si spravil náladu po remíze s Celtou Vigo a přiblížil se ligovému titulu. Na hřišti Granady zvítězil těsně 2:1 a náskok na druhý Real Madrid se tak opět zvětšil. Do vedení poslal Atlety Marcos Llorente. Granada sice srovnala, Atletico si ovšem v 75. minutě vzalo vedení zpět a udrželo jej až do závěrečného hvizdu.

Sevilla i s Tomášem Vaclíkem porazila Huescu 1:0, český brankář si ale od návratu po zranění zatím žádný start nepřipsal, i tohle utkání proseděl na lavičce. Jeho kolega Bono udržel čisté konto, jediný gól zápasu dal Munir El Haddadi a Sevilla tak sbírá tři cenné body v boji o Ligu mistrů, Huesca zůstává i nadále poslední.

Skóre souboje Eibaru proti Realu Valladolid otevřela penalta pro hosty, kterou proměnil už v sedmé minutě Mesa. Na vyrovnávací gól se čekalo zhruba patnáct minut a jeho autorem byl domácí Kike. Byla to ale poslední branka, zápas tedy skončil 1:1. Jednalo se o záchranářský souboj, oba týmy mají nyní shodně jednadvacet bodů a budou mít ještě co dělat, aby se v La Lize udržely.

Barcelona po mizerném startu do sezóny nachází formu a výhrou nad Alavesem se dotáhla na druhé místo. Vysoké vítězství 5:1 bylo hlavně v režii Messiho a Trincaa, oba z nich si připsali po dvou gólech, jednu branku zaznamenal Firpo, za Alaves bojující o záchranu se trefil Rioja.

Real Sociedad úspěšně loupil na půdě Getafe. Utkání rozhodla jediná trefa utkání, kterou si ve 30. minutě připsal Isak.

Real Madrid potvrdil v duelu s Valencií roli favorita a byl to francouzský útočník Karim Benzema, který po přihrávce Kroose nasměroval Bílý balet k výhře. Během první půle se střelecky prosadil i druhý jmenovaný, který zvyšoval na 2:0. Domácí mohli náskok ještě pojistit po změně stran, ale trefa Mendyho nebyla uznána z důvodu ofsajdu.