Španělsko má nového mistra, titul získala parta okolo Suaréze. Dramatický obrat Realu nestačil, těsné tři body získala i Barcelona

OBSAHUJE VIDEO

Po Německu, Anglii a Itálii známe mistra už i ve Španělsku. Z titulu se poprvé od roku 2014 raduje Atletico Madrid. Do Ligy mistrů pak míří kromě Atletica i Real Madrid, Barcelona a Sevilla, Evropskou ligu si zahraje Real Sociedad a Real Betis, Konferenční ligu pak Villarreal. Do druhé ligy sestupuje Real Valladolid, Eibar a Huesca.

Už v pátek večer Levante remizovalo s Cadizem, hlavní várka zápasů se ale hrála v sobotu 18:00. Celta Vigo doma podlehla Betisu, Eibar doma těsně prohrál s Barcelonou. Elche zvládlo souboj s Bilbaem, sestupující Huesca remizovala s Valencií, Osasuna doma nestačila na San Sebastian. Real Madrid doma sice porazil Villarreal, přesto se musí spokojit s druhým místem, Atletico si naopak výhrou na hřišti sestupujícího Valladolidu zajistilo mistrovský titul - první od roku 2014 a na španělském trůně tak střídá právě Real, který ligu vyhrál loni.

Vzhledem k tomu, že jsou Levante a Cadiz týmy ze středu tabulky, nebránilo nic tomu, aby se utkání odehrálo dříve, neboť nikdo nemůže spekulovat ohledně zítřejšího sestupu či titulu. Oba týmy zakončily svou ligovou sezónu remízou 2:2.

Celta Vigo doma vedla nad Realem Betis 2:0, i přesto ale z utkání neukořistila byť jediný bod. Hosté, kteří se mohou těšit na evropské poháry, totiž utkání otočili. Obrat řídili Iglesias, Fekir a Ruiz.

Sestupující Eibar doma hostil Barcelonu a dlouho to vypadalo, že třetí tým tabulky překvapí, nakonec se tak ale nestalo. Barcelona rozhodla v 81. minutě, kdy se trefil Antoine Griezmann. Katalánský klub však v lize končí třetí, což je zcela jistě pod očekávání klubu a v létě se nejspíše na přestupovém trhu budou dít věci, pravděpodobný je odchod kapitána Lionela Messiho a možná i trenéra Ronalda Koemana.

Elche doma v úspěšném boji o záchranu porazilo Blibao 2:0. První branku utkání zaznamenal Boye, druhou pak ve druhém poločase Guti.

Se sestupem se musí smířit i Huesca, přestože v posledním kole doma bezbrankově remizovala s Valencií.

Real Sociedad nakonec zvítězil na hřišti Osasuny 1:0 a získal zde důležité tři body, neboť kvůli nim postupuje rovnou do Evropské ligy. Jedinou branku utkání vstřelil v 86. minutě domácí Juan, ovšem do vlastní sítě.

Real Madrid doma potřeboval porazit Villarreal a doufat v zaváhání Atletica, aby obhájil mistrovský titul, to se ale nestalo. Žlutá ponorka šla do vedení v prvním poločase a Benzema v 87. minutě vyrovnal na 1:1. Drama ovšem nekončilo a v nastavení obrat dokonal Luka Modrič. Real porazil Žlutou ponorku 2:1, na titul mu to však nestačilo, protože svůj úkol zvládlo i Atletico,

Titul se tak v rámci města stěhuje na červenobílou stranu. Atletico mělo vše ve svých rukou, zvítězilo na hřišti sestupujícího Valladolidu 2:1 a po sedmi letech získává mistrovský titul. Hrdinou utkání byl opět Luis Suaréz, jenž byl tahounem mužstva po celou sezónu, rozhodl vítěznou brankou zápas před týdnem i nyní.