Sevilla má blíže k zisku Superpoháru, porazila Real

V úvodním duelu dvojzápasu o španělský Superpohár porazila v sobotu Sevilla na domácím hřišti Real Madrid 1:0 a vypracovala si výhodnější pozici před odvetou na San Bernabeu. O osudu utkání rozhodla Fabianem proměnená penalta po faulu Ramose na Dudu.

Prestižní duel mezi vítězem ligy a Královského poháru zahájila na domácím hřišti lépe Sevilla, jíž scházel v útoku nejlepší střelec loňské sezony Kanoute. Už ve 3. minutě spálil brankovou příležitost Brazilec Fabiano, jehož střelu po samostatném průniku skvěle zlikvidoval Casillas. Hvězdný Real začal opatrně, přesto se po sedmi minutách po hrubce Boulahrouze řítil sám na Palopa Raúl, ale klička na gólmana andaluského klubu mu nevyšla.

Po dvaceti minutách prošel do pokutového území soupeře Ramos, jeho zpětná přihrávka však nikoho ze spoluhráčů nenašla - obrana Sevilly se štěstím odvrátila. Hráči ligového šampióna se nadechují k náporu, defenziva soupeře je ovšem pozorná.

Domácí šli do vedení po necelé půlhodině hry. Duda pronikl do šestnáctky, kde jej fauloval Ramos a následnou penaltu bez potíží proměnil ranou k pravé tyči Fabiano. Sevillu úvodní branka povzbudila a svého soupeře přehrává. Přesto mohl Real v 35. minutě vyrovnat, jenže Gutiho ránu z volného přímého kopu zastavila zeď a dorážka téhož hráče těsně minula levou tyč Palopovy svatyně. Vzápětí zamířil nad po spolupráci s Raúlem Robinho.

Nejaktivnější hráč domácích Duda mohl po hrubce obrany Realu zvýšit náskok ještě do poločasové přestávky. Jeho nebezpečnou střelu z hranice šestnáctky ovšem zlikvidoval pozorný Casillas. Naopak nejistý zákrok gólmana hostí dostal v 45. minutě do šance autora první branky Fabiana, ale tomu obtížný volej zblízka nevyšel a zamířil mimo tři tyče.

Real nastoupil do druhého poločasu s touhou po vyrovnání. Gutiho rána z trestného kopu vystrašila Palopa, který měl štěstí, že těsně před ním nikdo z protihráčů prudký míč netečoval. "Bílý balet" je ovšem v koncovce neškodný, chybí mu zejména zraněný superstřelec Ruud van Nistelrooij, který by se měl ovšem dát do startu ligy (26. srpna) do pořádku.

V dalším průběhu se hraje bez velkých šancí na obou stranách. Až v 65. minutě se pokoušel vymodlit si penaltu po kontaktu s Dragutinovičem v šestnáctce střídající Saviola, ale rozhodčí Argentincovy prosby nevyslyšel. Na druhé straně centroval nebezpečně Jesus Navas, Real se ovšem se štěstím ubránil. Fabianova hlavička po Alvésově centru vzápětí skončila jen několik decimetrů vedle pravé tyče.

V závěru už se na stadionu R.S. Pizjuána nic neděje. Výjimkou byl průnik Sergia Ramose, ten ovšem v rozhodujícím momentu v šestnáctce o míč přišel a svou fatální chybu z první půle neodčinil - a Diarrova rána, jíž se štěstím vytěsnil mimo tři tyče Palop. Sevilla si tak po výhře 1:0 vypracovala lepší pozici před odvetou, která se hraje za týden na hřišti soupeře.