Sevilla: Teď už jsme nejlepší ve Španělsku

Tým FC Sevilla odstartoval stejně jako loni do nové sezony famózně. Po dvou výhrách nad hvězdným Realem Madrid získal andaluský klub španělský Superpohár. V nedělní odvetě na hřišti soupeře vyhráli Sevillští nevídaným skóre 5:3 a po týden staré domácí výhře 1:0 dosáhli už na pátou trofej během posledních patnácti měsíců.

Tentokrát jí k úspěchu pomohl hattrick ostrostřelce Frederika Kanouteho a dvě branky brazilského záložníka Renata. Real, který po odchodu Fabia Capella, s nímž vybojoval titul, výrazně posílil kádr, vypadal zranitelně a nového kouče Bernda Schustera čeká do začátku ligové sezony ještě hodně práce.

Schuster ztratil se Sevillou už druhé finále během uplynulých dvou měsíců. Se svým bývalým týmem z Getafe podlehl andaluskému týmu v červnovém finále Královského poháru. "Náš první Superpohár potvrdil, že jsme nyní nejlepším týmem ve Španělsku," řekl prezident klubu Jose Maria del Nido.

Sevilla začala na San Bernabeu sebevědomě a do vedení se dostala už v 17. minutě, kdy se po špatně ubráněné standardní situaci prosadil Renato. Real vedení hostí srazilo do kolen, přesto vyrovnal díky famózní trefě nové holandské posily Roystona Drentheho. Ten se trefil přesně pod břevno z téměř třiceti metrů.

Sevilla byla ovšem lepším týmem a o pět minut později šla opět do vedení, když se znovu - tentokrát po spolupráci s Dudou - v koncovce nemýlil Renato. Ve 38. minutě už to bylo po penaltě, jíž bez potíží proměnil Kanoute, 3:1.

Realu se podařilo vyrovnat, když se těsně před pauzou trefil hlavou přesně k tyči po Sneijderově centru z volného přímého kopu Cannavaro a dvanáct minut před koncem se prosadil Sergio Ramos, jenže závěr patřil soupeři. Nejprve využil nedorozumění Pepeho a Casillase Kanoute a tentýž hráč v nastaveném čase dovršil hattrick.

Kromě domácího Superpoháru obhájila Sevilla trofej v Poháru UEFA a s evropským Superpohárem vyhrála i Španělský pohár. Stala se tak nejúspěšnějším sběratelem pohárových trofejí na kontinentě.

[ 20.8.2007 - Reuters / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]