Leverkusen uhrál bod na Bayernu, Lipsko s Freiburgem

Pětadvacátým kolem pokračuje o víkendu také německá Bundesliga. Největším tahákem byl jistě souboj prvního Bayernu Mnichov s třetím Bayerem Leverkusenem. Bitva nakonec skončila smírně 1:1.

Remíza z utkání týmů ze špičky německé soutěže byla asi spravedlivá. Domácí Bayern měl možná o něco více ze hry, ale vyloženější příležitosti si vypracovali spíše hosté. Utkání nakonec tedy skončilo plichtou 1:1 poté, co obě branky vstelili domácí. Ty nejprve do vedení poslal v osmnácté minutě Süle, aby o vísledku utkání za dalších osmnáct minut rozhodl nešťastnou vlastní brankou Thomas Müller.

Očekávanou výhrou naopak skončilo utkání Bochumi ze středu tabulky s posledním Fürthem. Domácí celek se dostal do vedení v průběhu prvního poločasu. Ve druhé části hry si ale Bochum vstřelila smolný vlastní gól, takže musela udělat vše proto, aby si vedení zase vrátila. To se jí opět povedlo.

Jasným výhrou Frankfurtu skončilo utkání s berlínskou Herthou. Hosté, kteří se dostali do vedení již v první půli se ve druhé pětačtyřicetiminutovce dostali dokonce do vedení 3:0. Poté však Selke snížil, ale dvě minuty nato již měl Eintracht opět třígólové vedení. Stavem 4:1 pro Frankfurt nakonec i utkání skončilo. Za domácí Herthu odehrál 58 minut i český záložník Vladimír Darida.

Nepříliš atraktivní podívanou nabídlo utkání celků z horní části tanulky mezi Lipskem a Freiburgem. Oba góly přitom padly na konci obou poločasů. Nejprve udeřili hosté z Freiburgu, kteří se dostali do vedení v závěru první půle. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce přeci jen přišel tlak saského celku, který ne a ne vyjít. Nakonce se to ovšem domácím přeci jen povedlo a v devadesáté minutě slavili vyrovnávací gól.

Utkání mezi Wolfsburgem a Unionem Berlín nabídlo pouze jedinou branku. Ačkoliv tímto gólem vyhrál domácí celek, vstřelil jediný gól Wolfsburgu a celého utkání nešťastnou hlavičkou po rohovém kopu Taiwo Awoniyi.

Velice zajímavou podívanou nabídlo utkání Stuttgartu a Mönchengladbachu. Právě hostéz Gladbachu se dostali v průběhu první půle do dvoubrankového vedení, avšak ještě před půlí domácí Stuttgart stihl snížit. Ve druhé půli pak domácí otočili utkání ve svůj prospěch.