Čeští fotbalisté v zahraničních ligách

[b] Aktualizováno[/b]. Petr Čech se dočkal sté vychytané nuly v kariéře a vstupu do Klubu ligových brankářů, když v sobotu pomohl Chelsea čistým kontem k výhře 1:0 proti Portsmouthu. Tomáš Rosický se po pauze, vynucené zraněním, opět vrátil na ligové trávníky a pomohl Arsenalu k vítězství 1:0 nad Manchesterem City. V nedělních zápasech se dokázal střelecky prosadit pouze Vratislav Lokvenc, který první brankou pomohl svému týmu k vítězství 3:1.

ANGLIE:

Arsenal - Manchester City 1:0, TOMÁŠ ROSICKÝ nastoupil v základní sestavě a odehrál celé utkání.

Aston Villa - Fulham 2:1, PATRIK BERGER nebyl ani na lavičce náhradníků.

Chelsea - Portsmouth 1:0, PETR ČECH odchytal celé utkání.

Manchester United – Tottenham 1:0, RADEK ČERNÝ zápas proseděl na lavičce náhradníků.

Middlesbrough – Newcastle 2:2, DAVID ROZEHNAL odehrál celý zápas.

BELGIE:

Anderlecht – FC Brusel 3:0, DANIEL ZÍTKA i JAN POLÁK odehráli celý zápas --- RICHARD CULEK byl na straně hostí vystřídán už v 7. minutě a za Brusel nastoupil v základní sestavě i PAVEL FOŘT.

Bruggy – Dender 3:0, ŠTĚPÁN KUČERA nebyl ani na lavičce náhradníků.

DÁNSKO:

Odense – FC Kodaň 0:0, LIBOR SIONKO nastoupil do utkání až v 73. minutě.

Midtjylland – Randers FC 3:2, MARTIN RAŠKA odchytal celý zápas.

FRANCIE:

Monako – Le Mans 3:1, JAN KOLLER odehrál celé utkání.

ITÁLIE:

Juventus – Livorno 5:1, PAVEL NEDVĚD odehrál celý zápas, ZDENĚK GRYGERA do utkání kvůli zranění nezasáhl.

Inter – Udine 1:1, TOMÁŠ SIVOK odehrál utkání v základní sestavě, obdržel žlutou kartu a v 56. ho vystřídal Eremenko. TOMÁŠ ZÁPOTOČNÝ byl na lavičce náhradníků.

Parma – Catania 2:2, RADEK PETR nebyl k utkání nominován.

Fiorentina – Empoli 3:1, TOMÁŠ UJFALUŠI, JAN HABLE ani ONDŘEJ MAZUCH nebyli k utkání nominováni.

Janov – AC Milán 0:3, MAREK JANKULOVSKI odehrál utkání v základní sestavě, na postu záložníka a v 89. minutě ho střídal Favalli.

Siena – Sampdoria 1:2, LUKÁŠ JAROLÍM odehrál utkání v základní sestavě a v 75. minutě byl vystřídán.

NĚMECKO:

Wolfsburg – Schalke 1:1, JAN ŠIMŮNEK odehrál celý zápas.

Bochum - Hamburk 2:1, JAN LAŠTŮVKA odchytal za domácí tým celý zápas, PAVEL DRSEK si vítězství vychutnal na lavičce náhradníků. DAVID JAROLÍM odehrál za poražený Hamburk celý zápas a obdržel žlutou kartu.

Bielefeld - Hertha Berlín 2:0, RADIM KUČERA odehrál v domácím dresu celé utkání, PETR GABRIEL byl pouze na lavičce náhradníků a DAVID KOBYLÍK nebyl k utkání nominován; JAROSLAV DROBNÝ odchytal za poražený celek celý zápas a obdržel žlutou kartu.

Leverkusen - Karlsruhe 3:0, MICHAL PAPADOPOULOS proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

Bayern Mnichov - Hannover 3:0, JIŘÍ ŠTAJNER se na hřišti objevil v 61. minutě, ale prohře Hannoveru nezabránil.

Norimberk - Brémy 0:1, JAROMÍR BLAŽEK i TOMÁŠ GALÁSEK odehráli celý zápas.

RAKOUSKO:

SalcburkInsbruck 3:1, VRATISLAV LOKVENC vstřelil první branku domácích a odehrál celý zápas. KAREL PITÁK, ani PATRIK JEŽEK nebyli ani na lavičce náhradníků --- stejně jako VÁCLAV KOLOUŠEK na straně hostí.

POLSKO:

Belchatow - Wisla Krakov 0:0, TOMÁŠ JIRSÁK nastoupil v 69. minutě.

Wodzislaw - Zaglębie Lubin 1:3, DANIEL RYGEL do utkání za domácí tým nezasáhl --- MICHAL VÁCLAVÍK naopak odchytal celý, vítězný zápas.

RUSKO:

Lokomotiv Moskva - Saturn Moskva 0:2, ANTONÍN KINSKÝ odchytal celý zápas.

Tomsk - Vladivostok 3:1, MAREK ČECH odchytal celý zápas, MARIAN PALÁT byl pouze na lavičce náhradníků.

Kazaň - Spartak Moskva 3:1, RADOSLAV KOVÁČ odehrál celý zápas a v jeho závěru obdržel žlutou kartu, MARTIN JIRÁNEK nebyl ani na lavičce náhradníků.

Samara - Petrohrad 1:3, RADEK ŠÍRL nastoupil v základní sestavě.

Krasnodar – Perm 1:1, ROMAN LENGYEL odehrál celý zápas.

Khimki - FK Moskva 1:3, TOMÁŠ ČÍŽEK odehrál utkání v základní sestavě a v poločase byl střídán. ROMAN HUBNÍK nebyl k utkání nominován.

SKOTSKO:

Celtic - Hearts 5:0, JIŘÍ JAROŠÍK nebyl za domácí tým ani na lavičce náhradníků, MICHAL POSPÍŠIL proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

V nedělních zápasech se dokázal střelecky prosadit pouze Vratislav Lokvenc, který první brankou pomohl svému týmu k vítězství 3:1.