AC Milán zahájil sezonu výhrou, Inter ztratil body

Favorizované milánské celky zahájily novou sezonu italské Serie A rozdílně. Zatímco AC Milán v nedělním duelu smetl Janov na jeho hřišti 3:0, obhájce titulu Inter doma jen remizoval s Udinese se Sivokem v sestavě 1:1, když závěrečnou půlhodinu odehrál o deseti bez vyloučeného gólmana Cesara a vyrovnávací gól dostal až v nastaveném čase.

V dresu hostí z Udine nastoupil v základní sestavě záložník Tomáš Sivok, který v prvním poločase dostal žlutou kartu a po deseti minutách druhé půle byl vystřídán. Tomáš Zápotočný zůstal jen na lavičce.

Obhájce titulu začal na domácím stadionu Giuseppe Meazzy náporem, jemuž obrana Udine odolávala pouze necelých deset minut.

Hráči Udine si přesto v úvodu vypracovali po ojedinělém rychlém protiútoku velkou šanci. Asamaoah pustil po akci, jíž založil Sivok, míč na volného Quagliarellu, jenž z dobré pozice nastřelil jen domácího obránce. Inter udeřil v 9. minutě. Ibrahimovič našel přesným pasem Stankoviče a ten z úhlu chytrým lobem přehodil hostujícího gólmana Handanoviče. Stankovič mohl krátce poté zvýšit po individuální akci a centru Zanettiho, jenže tentokrát míč z voleje netrefil ideálně.

Udine nevyrovnalo po akci Asamoaha, jehož přihrávku tečoval obránce Interu Samuel - naštěstí pro domácí mimo branku. Udine v závěru první půle srovnalo hru a Julia Cesara po necelé půlhodině hry opět protáhl nebezpečnou ranou Asamoah. Inter se štěstím přežil i závar po následném rohovém kopu a opět u toho byl aktivní ghanský útočník, jehož hlavička přeletěla Cesarovu svatyni o několik decimetrů. Černomodří odpověděli šancí Cordoby, který před prázdnou bránou jen těsně nedosáhl na střílený centr. Poslední velkou šanci první pětačtyřicetiminutovky zahodil Cruz, který stál sám před gólmanem hostí, ale vysoký míč napálil nad.

Udine - v loňské ligové sezoně jediný tým, který dokázal Inter dvakrát obrat o body - začalo aktivně i druhý poločas. Quagliarella ovšem v úvodní šanci těsně minul levou tyč Cesarovy brány. Pasivnímu Interu přidělal starosti moment z 56. minuty. Gólman Cesar zahrál ve snaze zabránit průniku Asamoaha rukou mimo pokutové území a musel předčasně do kabin. Náhradník Toldo vzápětí chytil trestný kop d´Agostina.

Oslabení domácí se pak dlouho bránili bez potíží. Zvýšit naopak mohl Suazo po další přesné přihrávce Ibrahimoviče, ale hostující gólman byl na zemi včas. Velkou příležitostí pohrdl v závěru d´Agostino, který opět z volného přímého kopu poslal míč jen do náruče Tolda a ve slibných pozicích dvakrát selhal Flores. V nastaveném čase ovšem přišel pro milánský celek šok, když si dal po rohovém kopu a hlavičce Asamoaha vlastní gól Cordoba.

AC i Fiorentina nasázely soupeřům po třech brankách

Jeden z velkých konkurentů Interu v boji o titul AC Milán zahájil sezonu suverénním vítězstvím na hřišti Janova. Rossoneri posunul do vedení už v 21. minutě Ambrosini. Milánským stačily k pohodlnému tříbrankovému vedení v prvním poločase pouhé tři střely mezi tři tyče. Tu druhou poslal do sítě těsně před pauzou po spolupráci se Seedorfem zblízka Kaká. Tentýž hráč se pak prosadil vzápětí i z pokutového kopu po ošklivém faulu Rubinha na Gilardina. Další gól už v Janově nepadl.

Body neztratila ani Fiorentina, která doma porazila nebezpečné Empoli 3:1. Ani jeden tým se v prvním poločase střelecky neprosadil. Hráči "Fialek" ovšem předvedli ve druhém dějství zlepšený výkon a gólmana Balliho překonali v 56. minutě Pazzini a o osm minut později Mutu. Definitivní pojistku přidal dvacet minut před koncem Montolivo, na 1:3 snížil v 90. minutě Saudati.

V dresu Sieny nastoupil na 75 minut exslávista Lukáš Jarolím, svému týmu však k bodům nepomohl. Siena na domácím trávníku podlehla Sampdorii Janov 1:2, když rozhodující branku vstřelil hostující Montella až v 86. minutě. Neapol doma nestačila na Cagliari a podlehla 0:2. Reggina se rozešla smírně s Atalantou Bergamo (1:1) a Parma doma remizovala s Catanií 2:2.

Na startu ligy nezaváhalo ani AS Řím, když na hřišti sicilského Palerma vyhrálo 2:0. Vítěznou branku obstaral již ve 4. minutě obránce Mexes a postaral se tak o nejrychlejší gól prvního kola. Na konci první půlhodiny pak hosté své vedení ještě navýšili po trefě Aquilaniho.