Salah se blýskl nejrychlejším hattrickem v historii Ligy mistrů a rázem mu náleží i další 2 rekordní zápisy

Šest minut a dvanáct vteřin. Přesně tolik potřeboval na svůj čistý hattrick proti Glasgow Rangers střídající liverpoolský útočník Mohamed Salah. Žádný jiný útočník planety nedosáhl v nejprestižnější evropské soutěži tří gólů rychleji.

Egyptský rychlík, který se dostal na plac na Ibrox Stadium až v posledních dvaceti minutách a jehož tým nakonec zdemoloval skotského obra na jeho půdě 7:1, svým středečním počinem navíc dosáhl také na další dva rekordy.

Třicetiletý kanonýr se stal nejlepším africkým střelcem v dějinách Champions League, ve které se k tomuto datu prosadil již pětačtyřicetkrát a díky onomu výkonu je současně i nejlepším klubovým střelcem svého Liverpoolu.

V této sezoně LM už je někdejší ofenzivní útočník AS Řím, Fiorentiny, Basileje i Chelsea na pěti brankách a to přitom pobyl na hracích plochách pouze 264 minut čistého času, což z něj dělá stále velmi nebezpečného jedince.

"Typický Mo. Když se mu daří, nejde zastavit," ocenil svého dlouholetého svěřence webem liverpoolfc.com citovaný německý manažer Jürgen Klopp.

Reds, kteří v Premier League dosud až tolik nešlapou, si tak jednoznačně zvýšili sebevědomí před nadcházejícím ligovým šlágrem s Manchesterem City, který v poslední době předvedl hned několik vyložených kanonád. Na Anfield Road by klidně mohl být k vidění další ofenzivní festival...

"Naší morálce to neskutečně pomohlo. Po vítězstvích na hřištích soupeře si obvykle dávám pivo, naposledy jsme ale venku uspěli před tak dlouhou dobou, že mě snad opije i to jedno. Samozřejmě víme, že nás proti City čeká úplně jiné utkání, je ale daleko lepší jít do něj naladěni právě takto," zářil bývalý šéf Borussie Dortmund.

Trenérské křeslo se kýve a Reds se rozhlíží: Pět adeptů na post, který zatím náleží Kloppovi