Arsenal přehrál Portsmouth i v deseti

Hráči Arsenalu dokázali v nedělním utkání pátého kola Premier League porazit Portsmouth i přesto, že téměř celý druhý poločas hráli bez vyloučeného Senderose. Jedním gólem se o vítězství postaral i Tomáš Rosický.

Do začátku utkání vkročili lépe domácí. Už v sedmé minutě se před branku hostí řítil van Persie, David James jej fauloval v pokutovém území a rozhodčí Halsey neváhal nařídit pokutový kop. Oproti předchozím zápasům, kdy penaltu zahrával van Persie, se k míči postavil Adebayor a střelou k tyči nedal Jamesovi šanci.

Druhou branku přidal Arsenal ve 36. minutě Francesc Fabregas, který dokázal využít roh Tomáše Rosického. Český reprezentant nacentroval a ve zmatcích v pokutovém území Portsmouthu se dokázal nejlépa zorientovat Fabregas, který se prosadil přes bránícího Davise.

Začátek druhé půle se ale Arsenalu příliš nepovedl. V 50. minutě pronikal před branku domácích Kanu, kterého fauloval Senderos a za svůj faul uviděl od rozhodčího červenou kartu. Následující přímý volný kop Pamarota z dvaceti metrů zlikvidoval Almunia a dorážku stihli obránci Arsenalu včas odvrátit.

V 59. minutě se však Arsenal dokázal prosadit i v oslabení. Fabregas rychle rozehrál standardní situaci, našel Rosického a ten z úhlu prostřelil celou obranu Portsmouthu. Hned po rozehrání ale vrátil hosty do hry Kanu, který se prosadil v pokutovém území Arsenalu a snížil na rozdíl dvou branek.

Závěrečných dvacet minut odehráli domácí pod drtivým tlakem Portsmouthu, jeho hráči ale buď nedokázali své šance proměnit, nebo nechali vyniknout dnes výborného Almuniu.

Blackburn porazil Manchester City

Další porážku v sezoně připravil fotbalistům Manchesteru City Blackburn. Díky brance McCarthyho ze třinácté minuty zůstali všechny tři body v Ewood Parku. V zápase padlo hned několik karet - rozhodčí Dean ukázal celkem šest žlutých karet a dvě červené.

Aston Villa sebrala Chelsea všechny body

O senzaci se postarali hráči Aston Villy, kteří dnes ve Villa Parku překvapivě porazili londýnskou Chelsea. Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Zat Knight a odrazem o zem nedal Čechovi v brance Chelsea šanci. Pojistku přidal v 88. minutě po akci Asleyho Younga Agbonlahor. Young pronikl do pokutového území a jeho střelu těsně před Čechem tečoval právě Gabriel Agbonlahor. Chelsea tak poprvé v sezoně ztratila všechny body.

Výsledky - 5. kolo:

Arsenal - Portsmouth 3:1 (8. Adebayor z pen., 35. Fabrégas, 59. Rosický - 60. Kanu)
Blackburn - Manchester City 1:0 (13. McCarthy)
Aston Villa - Chelsea 2:0 (47. Knight, 88. Agbonlahor)

[ 2. 9. 2007 - eFotbal.cz l Foto: ČTK ]