Juventus vydřel vítězství gólem v poslední minutě

Bláznivý druhý poločas byl k vidění v Cagliari, kam zavítal Juventus. V první půli se diváci branky nedočkali, po přestávce ale rozvlnil míč síť dokonce pětkrát a k tomu rozhodčí vyloučil dva hráče, po jednom na každé straně. Branky padaly i v ostatních duelech, nejvíc v Livornu, kde vyhrálo Palermo 4:2.

V Cagliari se jednalo o zajímavé utkání. V držení míče sice hráli prim drtivě hosté, když ho měli na svých kopačkách plné dvě třetiny zápasu, na střely ale paradoxně vyhráli domácí, a to dvojnásobně (18-10).

K bodovému zisku jim to ale nepomohlo. Hosty poslal do vedení Trezeguet v 54. minutě, aby o dvě minuty později vyrovnal z penalty Pasquale Foggia. Vedení Juventusu vrátil čtvrthodiny před koncem Del Piero, ale za dalších pět minut vyrovnal opět z penalty Foggia.

V poslední desetiminutovce byly k vidění také dvě červené karty, první dostal Zebina z Juventusu, předčasně do sprch ho následně následoval domácí Del Grosso. Už to vypadalo, že se týmy rozejdou smírně, když v poslední minutě rozhodl hlavou Chiellini. Pavel Nedvěd odehrál celé utkání a v 62. minutě obdržel žlutou kartu.

Dva góly nepomohly k bodovému zisku v domácím prostředí ani Livornu. To prohrávalo po poločase s Palermem už 0:4, když se dvakrát trefil Miccoli a po jedné brance přidali Rinaudo a Amauri. Za Livorno v druhé půli pouze korigovali Rossini a Grandoni.

Ještě hůře na vlastním hřišti dopadlo Udine. To sice v prvním kole dokázalo remizovat na Interu 1:1, o týden později ale utrpělo doma debakl s Neapolí. Hosté osmkrát vystřelil na branku a jelikož v pěti pokusech prostřelili gólmana Udine Chimantiho, slavili přesvědčivé vítězství. Ze dvou gólů se mohl radovat Zalayeta.

Ve zbylých čtyřech odpoledních střetnutích už domácí týmy bodovaly. Atlanta přehrála Parmu 2:0 díky brankám Zampagny a Carrozzieriho, římské AS vyprovodilo Sienu 3:0. Úspěšnými střelci byli Aquilani, Giuly a v poslední minutě kanonýr Totti. Bez branek skončil zápas mezi Catanií a Janovem, body si rozdělili i hráči Turína a Regginy po remíze 2:2.

Výsledky - 2. kolo :

Bergamo - Parma 2:0 (21. Zampagna z pen., 65. Carrozzieri)
Cagliari - Juventus Turín 2:3 (56. z pen. a 80. z pen. Foggia - 54. Trezeguet, 77. Del Piero, 90. Chiellini)
Catania - FC Janov 0:0
Udine - Neapol 0:5 (16. a 70. Zalayeta, 41. Domizzi, 65. Lavezzi, 81. Sosa)
AS Řím - Siena 3:0 (17. Aquilani, 82. Giuly, 89. Totti)
Livorno - Palermo 2:4 (54. Rossini, 74. Grandoni - 22. a 37. Miccoli, 9. Rinaudo, 41. Amauri)
FC Turín - Reggina 2:2 (45. Rosina, 58. Ventola - 31. Amoruso, 90. Cozza)
Sampdoria Janov - Lazio Řím 0:0

[ 2. 9. 2007 - eFotbal.cz | Foto: juventus.com ]