Noví cizinci v lize: Výhrou v jackpotu může být australský dravec, Slavia má druhého Deliho. Vytouženou posilu získal i Slovan

PŘED SEZONOU

Už tento víkend začne jarní část Fortuna:ligy, v níž fanoušci uvidí hned několik nových tváří. A samozřejmě i těch ze zahraničí. Kdo z nich se stane trefou do černého? Vybrali jsme pro vás pět nejzajímavějších cizinců, které se během zimy povedlo zlákat do české nejvyšší soutěže.

Igoh Ogbu (22 let, SK Slavia Praha)

zdroj: SK Slavia Praha

Vytoužená posila číslo jedna. Tak o mladém obránci z norského Lilleströmu mluvil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, jehož slova mají velkou váhu. A totéž platí i o kvalitách nigerijského stopera. Klub z Edenu ho pečlivě skautoval několik dlouhých měsíců. Zda z něj bude nový Simon Deli, se však teprve uvidí. V sešívaném táboře každopádně věří, že může být ještě lepší. “Je to hráč, o kterém se bavíme delší dobu, měli jsme o něj zájem už v letním přestupním období. Opravdu hodně nás zaujal, bohužel v létě to nevyšlo z mnoha důvodů. Náš zájem trval dál, pokračovali jsme v jeho sledování. Po dlouhých a komplikovaných jednáních se teď přestup povedl. Jsme za to opravdu moc rádi. Je to hráč, kterého jsme typologicky hledali,“ uvedl pro klubové stránky Slavie trenér Jindřich Trpišovský.