Deset věcí, na které se můžeme těšit v co nevidět startující jarní fázi FORTUNA:LIGY

PŘED SEZONOU

Po zimní pauze je FORTUNA:LIGA zpět a v jarní fázi má rozhodně co nabídnout. Pardubice se vrací do své domoviny, Sparta zkouší další akci se zahraničními hráči a Pavel Vrba se pokusí zachránit Zlín mezi elitou. Sobotní restart soutěže toho ale nabízí mnohem více. Mimo jiné i otázky, jak si povede Peltův vysněný trenér David Horejš na zraněními zmítané jablonecké Střelnici, jestli dokáží posílení Bohemians Praha 1905 atakovat vysněnou TOP 6 či zda obstojí trenérský tandem Tomáš Zápotočný - Marek Nikl také při své premiéře v nejvyšší soutěži…

Sparta s další zkouškou zahraničních hráčů

Sparta to v zimě opět rozjela a získala hned čtyři zahraniční akvizice. Do obrany na hostování přišel hráč Lazia Dimitrije Kamenović, zálohu posílili Albánec Qazim Laci a Fin Kaan Kairinen a o góly by se měl starat Australan Awer Mabil. Otázkou je, zda tato další zkouška bude tentokrát úspěšná. Připomeňme, že na první Plzeň ztrácí Sparta sedm bodů. 

Návrat Vydry po téměř třinácti letech

Po téměř třinácti letech se z Evropy domů vrací útočník Matěj Vydra. Po odchodu z Baníku Ostrava strávil drtivou většinu kariéry na Ostrovech, definitivní stopku mu ale v Anglii vystavila další operace kolene. Vydra se na angažmá domluvil s Viktorií Plzeň a kouč Michal Bílek věří, že podpis to bude pro obě strany prospěšný. "Sebevědomí mu nechybí. Přišel sice jako zraněný, ale už se dává do pohody a já věřím, že nám v jarní části hodně pomůže,“ nechal se slyšel Bílek na tiskové konferenci.

Foto: AC Sparta Praha