Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Sparta otočila pražské derby s Bohemians i díky dalšímu pokutovému kopu a k titulu už potřebuje pouze bod. Slavia zůstala ve hře po dvougólovém představení Václava Jurečky, sešívaní ale po zákroku Matěje Juráska vůbec nemusela dohrávat v plném počtu. Poprvé se v novém roce trefil Ladislav Almási, to Florin Nita po chvalozpěvech na svou osobu zažil přesný opak, pomohl Zlínu a Pavel Vrba opět živí naději na baráž. K milionové odměně se výrazně přiblížil Liberec, doma by musel naprosto selhat.

Almási se dočkal poprvé od listopadu

Loni Ladislav Almási šestnácti góly pomohl Baníku ke skupině o titul, letos se ale čtyřiadvacetiletý útočník i vinou mnoha zranění trápil. Ve dvacátém letošním střetnutí v nedělním duelu proti Teplicím zaznamenal teprve svou šestou branku, ukončil ale dlouhé střelecké trápení.

Almási se do hostující sítě trefil už jedenáct minut před pauzou, video ale odhalilo jeho faul těsně před vstřelením branky. Nakonec se tak slovenský kanonýr trefil jedenáct minut po pauze a vstřelil první gól od 12. listopadu, kdy dvěma zásahy pomohl zničit Bohemku.

„Myslím, že se v posledních měsících necítil moc dobře. Vypadl kvůli zranění, zaskočil Tijani a začal dávat góly. Do hry se Laco kvůli systému 4-1-4-1 příliš nedostával, ale je pracovitý a za to, jak maká, byl nyní odměněn gólem. Chvíli to trvalo, ale mám za to, že je to kvalitní útočník. A já doufám, že u nás zůstane i v příští sezóně," uvedl na tiskové konferenci trenér ostravského celku Pavel Hapal.

Foto: FC Baník Ostrava