Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Sparta otočila pražské derby s Bohemians i díky dalšímu pokutovému kopu a k titulu už potřebuje pouze bod. Slavia zůstala ve hře po dvougólovém představení Václava Jurečky, sešívaní ale po zákroku Matěje Juráska vůbec nemusela dohrávat v plném počtu. Poprvé se v novém roce trefil Ladislav Almási, to Florin Nita po chvalozpěvech na svou osobu zažil přesný opak, pomohl Zlínu a Pavel Vrba opět živí naději na baráž. K milionové odměně se výrazně přiblížil Liberec, doma by musel naprosto selhat.

Nitova chyba dodala Zlínu naději

Přesně před týdnem vychytal Jakubu Řezníčkovi dvě penalty a pěly se na něj jen ódy. V nedělním domácím střetnutí proti Zlínu ale Florin Nita vyrobil obrovskou hrubku, kterou Antonín Fantiš čtyři minuty před koncem potrestal vítěznou brankou.

„Čtyři minuty před koncem udělal Florin obrovskou chybu, za mě naprosto strašnou. Víme, že nám v sezóně několikrát pomohl, ale tohle udělat za takového stavu a v takovém čase je trestuhodné. Mohli jsme dnes udělat první krok, abychom se vyhnuli poslední pozici. Nesu to těžko, jsem obrovsky zklamaný, jelikož jsem byl přesvědčený o úspěchu," hlesl trenér Pardubic Radoslav Kováč v pozápasovém vyjádření.

A co že stalo? Kmenový hráč pražské Sparty vyběhl na centr Dramého, následně jej ale pouštěl za brankovou čáru. Situaci ovšem podcenil, k míči se stihl dostat Fantiš a hlavičkou jej poslat za záda Nity.

„Chyby se mohou stát, ale určitě si o tom promluvíme. Je tady královsky placen, jde to za ním. Pro Zlín to byl dárek," doplnil Kováč.

Foto: FK Pardubice