Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Sparta otočila pražské derby s Bohemians i díky dalšímu pokutovému kopu a k titulu už potřebuje pouze bod. Slavia zůstala ve hře po dvougólovém představení Václava Jurečky, sešívaní ale po zákroku Matěje Juráska vůbec nemusela dohrávat v plném počtu. Poprvé se v novém roce trefil Ladislav Almási, to Florin Nita po chvalozpěvech na svou osobu zažil přesný opak, pomohl Zlínu a Pavel Vrba opět živí naději na baráž. K milionové odměně se výrazně přiblížil Liberec, doma by musel naprosto selhat.

Jurásek poslal ze hry Tvrdoně, zraněný i Hejda

Hrozivá sezóna stále ještě úřadujícího mistra pokračuje. Viktoria Plzeň padla také na Slavii a na vedoucí Spartu ztrácí dvě kola před koncem nadstavbové části neuvěřitelných devatenáct bodů. Neuvěřitelných především z toho hlediska, že jarní fázi FORTUNA:LIGY startovala z první příčky s náskokem sedmi bodů na současného lídra.

O osudu sobotního klání rozhodl dvěma zásahy Václav Jurečka, kromě branky z páté minuty ale první půle měla ještě dva negativní dopady pro hostující celek. 

Michal Bílek v průběhu prvního poločasu přišel o zraněné Lukáše Hejdu a gólmana Mariána Tvrdoně. Osmadvacetiletý slovenský brankář dostal příležitost teprve potřetí v sezóně, ve 14. minutě jej ale do ruky tvrdě zasáhl Matěj Jurásek a výsledkem je silně pohmožděná ruka. 

„Od Juráska to byl nesmysl, zajel do něj naprosto zbytečně a bez respektu. Když má gólman míč v rukou, nemůže do toho útočník takhle jít. Jsem zklamaný, že nedochytal, protože dostal příležitost po delší době a na tréninku vypadal skvěle," uváděl pro klubový web plzeňské Viktorky kouč Michal Bílek.

„Marián má silně pohmožděnou ruku s tržnou ranou, která si vyžádala několik stehů. Po vyšetření klubovými lékaři je jasné, že již nebude moci zasáhnout do tréninků ani do zbývajících dvou zápasů," doplnil v neděli odpoledne mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Foto: FC Viktoria Plzeň