Pět událostí 3. kola nadstavby: Další penalta pro Spartu, z Nity vyvrhel a Almásiho první trefa v novém roce

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Sparta otočila pražské derby s Bohemians i díky dalšímu pokutovému kopu a k titulu už potřebuje pouze bod. Slavia zůstala ve hře po dvougólovém představení Václava Jurečky, sešívaní ale po zákroku Matěje Juráska vůbec nemusela dohrávat v plném počtu. Poprvé se v novém roce trefil Ladislav Almási, to Florin Nita po chvalozpěvech na svou osobu zažil přesný opak, pomohl Zlínu a Pavel Vrba opět živí naději na baráž. K milionové odměně se výrazně přiblížil Liberec, doma by musel naprosto selhat.

Bizarní penalta a Sparta krok od titulu

Klokani měli po trefě Adama Jánoše nečekaně blízko k vítězství v pražském derby proti Spartě. Jenže přišla 69. minuta a další pokutový kop ve prospěch aktuálního lídra. A penalta to tentokrát byla skutečně bizarní. 

Jan Kuchta využil zaváhání gólmana Romana Valeše, který si po akci domácích posunul míč před rozehrávkou vpřed, Kuchta vyběhl za ním a Valeš jej nedovoleně zastavil. „Láďa Krejčí na mě křičel, ať hraju, tak jsem vstal, zorientoval se a běžel za míčem, abych zakončil. Přišel faul od Valeše a penalta, takhle jsem to viděl já," hodnotil v rozhovoru pro sparta.cz Jan Kuchta.

„Nebudu hledat spiklenecké teorie. Nevím, jaký dal rozhodčí pokyn a jak to vyhodnotil. Ale je tu VAR, takže tomu věřím. Byla to naše hloupost,“ měl jasno kouč Bohemky Jaroslav Veselý. 

Ladislav Krejčí z penalty vyrovnal a duel ke zdárnému konci dotáhl Jan Kuchta. Sparta tak v derby zvítězila 2:1 a je jediný bod o získání mistrovského titulu.

Foto: AC Sparta Praha