Zlín v euforii, i když jeho druhý gól neplatil. Oslabená Slavia přišla o body. Karviná doma propadla s Pardubicemi

Karviná doma podruhé v řadě prohrála. Po porážce se Spartou nezvládla ani středeční záchranářskou bitvu s Pardubicemi, před vlastním publikem dostala nařezáno 0:3. Naopak svěřenci kouče Radoslava Kováče slaví po tříbodovém zisku na Slovácku další vítězství. Zlín pak ve druhém duelu doma remizoval s pražskou Slavií 1:1. Sešívaní sice po trefě Chytila vedli, po pauze ale domácí tým srovnal. Pražané dohrávali duel o deseti po vyloučení Jurečky, na vítězství už nedosáhli. Sparta vede tabulku o čtyři body sokem z Edenu.

Před spoře zaplněným hledištěm zpočátku působily aktivněji Pardubice, dlouho si však nedokázaly vytvořit vyloženou příležitost. Ve 24. minutě se ale hosté mohli radovat, když Zlatohlávek přiťukl míč ve vápně Daňkovi a host ze Sparty zamířil neomylně na zadní tyč. Obrana Slezanů hořela i nadále, a tak krátce po půlhodině hry nechybělo moc, aby Michal Hlavatý zatočil balon do šibenice. Poté se probudila i Karviná, když nejdříve po hezkém zaseknutí netrefil bránu Lukáš Budínský a chvíli po něm selhal z ještě lepší pozice Martin Regáli.

Karvinský trenér Juraj Jarábek sáhl o poločasové pauze ke dvojitému střídání, a na hřiště se tak dostal mimo jiné Lucky Ezeh. Nigerijec potřeboval jen tři minuty na trávníku k tomu, aby v obrovské šanci pořádně protáhl Antonína Kinského. Ezeh se poté ocitl v další tutovce, když na něj zívala úplně odkrytá brána, jenže 20letý záložník vyslal natolik pomalou střelu, že ji stihl Kinský tygřím skokem chytit. Východočeši hrozili zejména z brejků, nejkrásnější moment zápasu si však nechali až na 75. minutu. Balon se odrazil po rohovém kopu k Marku Ichovi, jehož nádherný pokus z voleje zaplul přímo pod břevno. Jediný fanoušek v sektoru červenobílých následně mohl oslavit i trefu Ladislava Krobota, který pláchl zmatené defenzivě Slezanů a přehodil Dominika Holece. Podrážděný David Moses si poté ještě připsal pomyslný blikanec a za tvrdý faul dostal zaslouženou červenou kartu.

Slavia bez vyloučeného Jurečky potěšila Letnou

Obrana hostí si špatnou defenzivní formu z posledního ligového zápasu přenesla i do začátku utkání se Zlínem. Centr Josse Didiby ještě pohodlně lapil Aleš Mandous, při zakončení Tomáše Čelůstky už ale Slavii od inkasování dělila jen přesnější muška domácího zadáka. První gól tak mohli vstřelit sešívaní. Míč se po nepovedeném rohovém kopu poodrážel až k Chytilovi, jenž akrobaticky zakončil jen kousek vedle levé tyče zlínské brány. Olomoucký odchovanec se však nakonec dočkal, v první minutě nastavení si našel přesný centr Petra Ševčíka a uklidil ho mimo dosah Stanislava Dostála.

Fotbalisté Zlína poprvé vypálili na bránu hned po začátku druhé půle. Mezi stopery Pražanů se vyloupl Ikugar, který ovšem poslal balon přímo do náručí sešívaného gólmana. Mladý Afričan ale nepohrdl svou druhou příležitostí, když si naskočil na Čelůstkův centr a hlavou překonal Mandouse. Slavia, která konec zápasu dohrávala v deseti potom, co se Jurečka loktem ohnal po Didibovi a po právu viděl červenou kartu, mohla být za bod ráda. Střelu Tomáše Schánělce bravurně vychytal hostující gólman a branku bývalého hráče sešívaných Vukadina Vukadinoviče odvolal kvůli ofsajdovému postavení sudí Ondřej Pechanec.

18. kolo první ligy:

MFK Karviná - FK Pardubice 0:3 (0:1)

Branky: 23. Daněk, 75. Icha, 76. Krobot. Rozhodčí: Berka - Vlček, Ratajová - Szikszay (video). ŽK: Bederka, Ezeh, Boháč - Krobot, Surzyn. ČK: 83. Moses (Karviná). Diváci: 1520.

Karviná: Holec - Traoré, Svozil, Bederka, Fleišman - Moses, Boháč - Memič (46. Iván), Budínský (46. Ezeh), Regáli (68. Ayaosi) - Doležal (62. Akinyemi). Trenér: Jarábek.
Pardubice: Kinský - Surzyn, Halinský, Ortiz, Chlumecký - Kissiedou (62. Icha), Vacek (62. Solil), Hlavatý (80. Černý) - Daněk - Zlatohlávek (70. Krobot), Brdička (46. Patrák). Trenér: Kováč.

17. kolo první ligy:

FC Zlín - Slavia Praha 1:1 (0:1)

Branky: 67. Ikugar - 45.+1 Chytil. Rozhodčí: Pechanec - Mokrusch, Pečenka - Černý (video). ŽK: Janetzký, Slončík, Ikugar (všichni Zlín). ČK: 82. Jurečka (Slavia). Diváci: 5297.

Zlín: Dostál - Cedidla, Kolář, Didiba, Čelůstka - Bužek, Janetzký (90.+6. Černín) - Vukadinovič, Slončík (77. González), Bartošák (77. Schánělec) - Ikugar. Trenér: Červenka.
Slavia: Mandous - Tomič (77. Masopust), Ogbu, Zima, Bořil - Ševčík (90.+6. Holeš), Oscar - Provod (77. Ogungbayi), Jurečka, Wallem (46. Schranz) - Chytil (68. Van Buren). Trenér: Trpišovský.