Juventus vydřel remízu s AS gólem v závěru

[b]Aktualizováno.[/b] Dramatické utkání nabídli divákům celky AS Řím a Juventusu Turín. Domácí sice dlouho tahali za delší konec díky dvěma brankám svého kanonýra Francesca Tottiho, na vítězství ale nakonec kvůli obdržené brance dvě minuty před koncem nedosáhli. Stejným výsledkem 2:2 skončilo i střetnutí mezi Livornem a Interem.

V Římě se do vedení dostali hosté, už v sedmnácté minutě si na malém vápně našel prostor Trezeguet a přesnou střelou poslal svůj tým do vedení.

Po půlhodině o sobě však dal vědět Francesco Totti a to hned dvakrát. Nejprve se mu podařilo zápas vyrovnat a ve 36. minutě dokonce strhl vedení na stranu domácích.

Do druhého poločasu tak vstupovali s jednogólovým vedením hráči AS a přestože svého soupeře místy drtili, byli to právě oni, kdo nakonec inkasoval a mohlo být pro domácí ještě hůře.

Čtyři minuty po návratu ze šaten totiž neproměnil pokutový kop Alessandro Del Piero, nakonec ho to ale tolik mrzet nemuselo, dvě minuty před koncem rozhodl o dělbě bodů Vincenzo Iaquinta. V dresu hostí odehráli celé utkání jak Pavel Nedvěd, tak Zdeněk Grygera.

Zajímavý zápas byl k vidění také v Livornu, kde domácí uhráli remízu 2:2 s Interem Milán. Hosté kapitulovali už v první minutě, když se prosadil Daniele De Vezze. Ještě do poločasu ale dokázal vyrovnat Zlatan Ibrahimovič.

V druhém poločase se skóre měnilo opět dvakrát a pokaždé se tak stalo z pokutového kopu. Podruhé poslal domácí do vedení Massimo Loviso, konečnou podobu výsledku však dal v 72. minutě střelec Ibrahimovič. Hosté navíc dohrávali posledních deset minut bez vyloučeného Sisenanda Maicona, domácí ale početní výhodu nevyužili.

Soupeř Mladé Boleslavi v prvném kole Poháru UEFA - Palermo, dokázalo zvítězit na hřišti Cagliari 1:0, jediným úspěšným střelcem byl Cristian Zaccardo. Ze tří bodů se může těšit také Tomáš Ujfaluši, jehož Fiorentina vyhrála stejným výsledkem V Catanii.

Ve zbylých zápasech porazila Atlanta Bergamo Lazio Řím 2:1, Empoli remizovalo s Neapolí 0:0 a nerozhodným výsledkem skončil o duel mezi Turínem a Sienou. Hráči obou mužstev se rozešli smírně 1:1. Za Sienu nastoupil od 78. minuty Lukáš Jarolím.

Po dvanácti letech se uskutečnilo v Serii A janovské derby. Tamní tým FC si vybojoval letos postup do nejvyšší soutěže a proti Sampdorii ukořistil bod po bezbrankové remíze, ale stále čeká na první vítězství.

Výsledky - 4. kolo:

Bergamo - Lazio Řím 2:1 (43. Langella, 90.+3 Zampagna - 69. Mutarelli)
Cagliari - Palermo 0:1 (14. Zaccardo)
Catania - Fiorentina 0:1 (4. Mutu)
FC Turín - Siena 1:1 (24. Dellafiore - 54. Maccarone)
Livorno - Inter Milán 2:2 (62. Loviso z pen., 1. Loviso - 72. z pen. a 35. Ibrahimovic)
AS Řím - Juventus Turín 2:2 (30. a 36. Totti - 17. Trezeguet, 87. Iaquinta)
Empoli - Neapol 0:0
Sampdoria Janov - FC Janov 0:0

Poslední aktualizace: 22:43

[ 23. 9. 2007 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]