Arsenal remizoval s Manchesterem United

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Manchesteru United dokázali ve šlágru dvanáctého kola Premier League remizovat na hřišti Arsenalu 2:2. Hosté přišli o vítězství v poslední minutě, kdy nedokázali odolat závěrečnému náporu domácích. Arsenal tak udržel neporazitelnost i první místo v ligové tabulce, kde má stejně bodů jako Manchester, navíc má k dobru dohrávku 2. kola v Newcastlu.

Začátek zápasu byl přesně podle očekávání - oba týmy se zaměřili na pečlivou obranu, a tak se několik prvních minut odehrálo převážně ve středu pole s minimem šancí na obou stranách. Arsenalu dělala problémy dravost útočníků Rooneyho a Téveze, po které se ale hosté do větší šance nedostali.

Na druhé straně pronikal v 15. minutě do vápna United Hleb, po souboji s Vidičem se dožadoval pokutového kopu, ale rozhodčí nebyl i přes drobné držení hostujícího zadáka stejného názoru a penaltu neodpískal. O dvě minuty později se nečekaně ocitl v šanci Giggs, ovšem sám byl natolik překvapený, že se nedokázal včas zorientovat.

Ve 22. minutě se snažil o chytrou střelu Ryan Giggs, ovšem jeho pokus šel jen těsně nad břevno branky Arsenalu, kterou i tentokrát hájil Manuel Almunia. Ve 28. minutě si na výlet před branku Manchesteru vyšel Kolo Toure, jeho střela ale byla dost nepřesná.

Do největší šance v první půli se dostal Gallas, který si naskočil na Fabregasův volný kop, ale jeho hlavičku bravurně zneškodnil Van der Sar. V nastavení první půle se už ale diváci na Emirates Stadium dočkali první branky, která ale padla do domácí sítě. Brown prostrčil na Cristiana Ronalda, jehož přízemní centr našel Waynea Rooneyho a ten se nemýlil. Manchester tak vyhrál poločas 1:0.

Ihned po začátku druhé půle ale Arsenal srovnal. Adebayor důrazem donutil Van der Sara opustit branku, Sagna nacentroval odražený míč a Fabregas neměl sebemenší problém srovnat skóre. V 59. minutě zahrál další přímý kop Fabregas, jeho přízemní střelu ale se štěstím zlikvidoval Van der Sar.

V 64. minutě předvedli pěknou akci hosté - Giggs z otočky přesně nacentroval, na hlavičku si naběhl Rooney, ale mířil nad branku Arsenalu. V 82. minutě se hosté radovali podruhé. Saha se pěkně uvolnil a vyslal vpřed Evru, ten nezaváhal a přesnou přihrávkou našel Cristiana Ronalda, který pohodlně skóroval.

Když už to vypadalo, že si hosté odvezou tři body, Arsenal se nadechl k závěrečnému náporu a William Gallas dokázal v poslední minutě prostřelit vše, co mu stálo v cestě a zajistil domácím zasloužený bod.

Chelsea znovu vyhrála, Newcastle doma vyhořel

Za dalším pohodovým vítězstvím dokráčeli hráči londýnské Chelsea, kteří o svém triumfu ve Wiganu rozhodli už v první dvacetiminutovce, když se střelecky prosadili Lampard a Belletti. Ve druhém poločase si už spoluhráči Petra Čecha tři body pohlídali, český reprezentační gólman navíc vychytal další ligovou nulu a branku nedostal už 450 minut.

Totální výbuch v první čtvrhodině předvedli na domácím hřišti v utkání proti Portsmouthu fotbalisté Newcastlu, kteří během čtyř minut inkasovali třikrát a prakticky bylo po utkání. Za hosty se postupně trefovali Pamarot, Mwaruwari a Utaka a v 11. minutě tak na stadiónu v St James' Parku svítilo hrozivé skóre 0:3.

Gólové smršti hostí přihlížel David Rozehnal pouze z lavičky náhradníků, trenér domácích Allardyce ho ale do hry poslal hned v osmnácté minutě, když vystřídal Cacapu. V té době to bylo už pouze o dva góly, vlastní branku si totiž vsítil obránce hostí Sol Campbell. Newcastle se ze špatného úvodu však už nevzpamatoval a nakonec prohrál 1:4.

V Evertonu se naopak rozhodovalo o vítězi až v samotném závěru. Ještě minutu před koncem drželi hosté z Birminghamu nerozhodný výsledek 1:1, nakonec ale prohráli o dvě branky, když se v nastaveném čase prosadili Carsley a Vaughan. Podobný průběh měl i zápas Fulhamu s Readingem, ve kterém domácí vyhráli také 3:1.

Blackburn potvrdil dobrou formu v zápase s Liverpoolem, se kterým uhrál bezbrankovou remízu. Domácí byli dokonce blíže brance, ale Dunnova střela z dvaceti metrů jen zazvonila na břevno a následně se odrazila deset centimetrů od brankové čáry. Po změně stran pak sahal po rozhodující brance Liverpool, ale Crouchovu hlavičku domácí odvrátili z brankové čáry a několik kvalitních zákroků musel předvést brankář Friedel. Blackburnu tak patří pátá příčka, Liverpool je sedmý.

Výsledek - 12. kolo:

Arsenal - Manchester United 2:2 (48. Fabregas, 90.+2 Gallas - 45.+1 Rooney, 82. Ronaldo)
Aston Villa - Derby 2:0 (57. Laursen, 61. A. Young)
Everton - Birmingham 3:1 (10. Yakubu, 90.+3 Carsley, 90.+4 Vaughan - 80. Kapo)
Fulham - Reading 3:1 (18. Davies, 72. Dempsey, 90.+1 Healy - 59. Doyle)
Middlesbrough - Tottenham 1:1 (52. L. Young - 35. D. Bent)
Newcastle - Portsmouth 1:4 (15. Campbell vlastní - 8. Pamarot, 9. Mwaruwari, 11. Utaka, 71. Kranjčar)
Wigan - Chelsea 0:2 (11. Lampard, 18. Belletti)
Blackburn - Liverpool 0:0

[ 3. 11. 2007 - eFotbal.cz, ČTK l Foto: goal.com ]