Sevilla před zápasem se Slavií vyhrála

Sevilla se před středečním utkáním Ligy mistrů na hřišti pražské Slavie naladila na vítěznou notu. Doma porazila Murcíi 3:1 a po šestém letošním vítězství se posunula na devátou příčku v tabulce.

Sevilla, které se v této sezoně v domácí soutěži příliš nedaří, se rychle ujala vedení, když se přesně trefil nejlepší ligový střelec Luis Fabiano. Krátce po změně stran zvýšil vedení proměněnou penaltou Ital Maresca. Na důležitém zisku tří bodů pro domácí nic nezměnilo ani brzké snížení Baiana, v závěru při snaze hostů o vyrovnání definitivně rozhodl svým druhým gólem Fabiano.

Sevilla nastoupila v sestavě: Palop (90. De Sanctis) - Alves, Fazio, Mosquera, Dragutinovič - Duda, Keita, Maresca (75. Renato), Navas - Fabiano, Keržakov (71. Kanoute).

Druhé místo udržela Barcelona, která vybojovala tři body za hubené vítězství 2:1 nad předposlední La Coruňou. Katalánský celek sice nezvládl začátek utkání, když brankář Valdés podcenil dalekonosnou ránu Cristiana, ovšem zásluhou Ronaldinhovy penalty a dorážky Xaviho zápas otočil. Barcelona tak udržela čtyřbodový odstup od Realu.

Villarreal překvapivě nezvládl domácí duel s Betisem Sevilla a prohrál podruhé za sebou. Toho využilo k posunu na třetí místo Atlético Madrid, které zvítězilo 1:0 ve vypjatém utkání s Getafe. Jedinou branku vstřelil ve 20. minutě kanonýr Forlán.

Utkání provázely agresivní reakce hráčů, simulování a ostré fauly. Rozhodčí ukázal čtrnáct žlutých a čtyři červené karty, po dvou na každé straně. V brance Getafe musel poslední čtvrthodinu chytat obránce Contra, který nahradil vyloučeného Abbondanzieriho.

Přestože hrála Zaragoza téměř celý druhý poločas o deseti, dokázala v samém závěru dohnat dvoubrankový náskok Espanyolu Barcelona a dovedla zápas k remíze 3:3. Hosté vedli po čtvrthodině hry 3:1 a po vyloučení Luccina ve 49. minutě kráčeli za jasným vítězstvím. Ovšem pět minut před koncem snížil Brazilec Oliveira a v 89. minutě přidal ještě jednu trefu.

Výsledek - 15. kolo:

Almería - Valladolid 1:0 (76. Negrado)
FC Sevilla - Murcía 3:1 (5. a 90.+2 Fabiano, 60. Maresca z pen. - 67. Baiano)
Levante - Huelva 0:2 (38. Camuňas, 54. Jesus Vaquez)
Santander - Mallorca 3:1 (20. Lopez, 30. Duscher, 84. Munitis - 12. Webo)
Villarreal - Betis Sevilla 0:1 (10. Capi)
Zaragoza - Espanyol Barcelona 3:3 (85. a 89. Oliveira, 5. Milito - 8. Tamudo, 11. Valdo, 15. Zabaleta)
Atlético Madrid - Getafe 1:0 (20. Forlán)
FC Barcelona - La Coruňa 2:1 (40. Ronaldinho z pen., 71. Xavi - 2. Cristian)

[ 9.12.2007 - ČTK | Foto: Reuters ]