Souhrn 17. kola Premier League

První ze šlágrů sedmnáctého kola nejvyšší anglické ligy skončil vítězstvím Manchesteru United na hřišti Liverpoolu 1:0. Hosté se zásluhou střelce jediného gólu Carlose Téveze posunuli na několik desítek minut do čela tabulky před Arsenal. "Gunners" se ale večer na špici vrátili, když na svém stadionu zdolali Chelsea gólem Williama Gallase.

Hráči Manchesteru City se dočkali důležitého domácího vítězství 4:2 nad Boltonem. Udrželi tak čtvrtou příčku v tabulce a na třetí Chelsea ztrácejí jediný bod.

Manchester United vybojoval v Liverpoolu tři body

Souboj čtvrtého Liverpoolu s druhým Manchesterem United nabídl první zápas nedělního programu 17. kola Premier League. United potřebovali vyhrát, aby se posunuli alspoň na chvíli před vedoucí Arsenal. Liverpool hrál o to, aby se dokázal vrátit zpět na čtvrtou příčku, ze které ho díky sobotní výhře sesadil Manchester City. Nakonec se radovali hosté, kteří vstřelili vítězný gól na konci prvního poločasu.

Liverpool - Manchester United 0:1 (0:1)

Reportáž ze zápasu zde.

Ohlasy trenérů zde.

Arsenal porazil Chelsea po téměř čtyřech letech

Arsenal porazil Chelsea poprvé od února roku 2004 a vrátil se do čela nejvyšší anglické soutěže. O jeho vítězství rozhodl krátce před přestávkou Williams Gallas, který po rohovém kopu využil zaváhání Petra Čecha v brance "Blues". Vyrovnat mohl Shaun Wright-Phillips, ale z pěti metrů netrefil branku, a volný přímý kop Andreje Ševčenka v nastaveném čase zase bravurně zneškodnil gólman Manuel Almunia. Předvedl se ale také Čech, když vychytal jedovatý pokus Robina van Persieho.

Arsenal - Chelsea 1:0 (1:0)

Porovnání Čech - Rosický zde.

Čech se omluvil za chybu zde.

Portsmouth doma prohrál a zůstává pátý

V sobotu odpoledne se proti sobě postavily týmy Portsmouthu a Tottenhamu. Zatímco domácím patřilo v tabulce páté místo a mohli se po případné výhře posunout do první čtyřky, Tottenham se trápí a patří mu až třináctá příčka. Ze tří bodů se však nakonec radovali hostující Spurs, o jejichž vítězství rozhodl v závěru zápasu Berbatov.

Portsmouth - Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Wigan rozstřílel oslabený Blackburn

Wigan ukončil sérii třinácti zápasů bez vítězství suverénním triumfem nad Blackburnem 5:3. Domácí zahájili duel ve velkém stylu, když po gólech Dannyho Landzaata, Marcuse Benta a Paula Scharnera vedli už 3:0. Za Rovers pak neproměnil penalty Benni McCarthy, ale Roque santa Cruz svým hattrickem ve druhém poločase srovnal skóre. Jenže poté byl vyloučen Brett Emerton, a tak se Wiganu povedlo strhnout vítězství na svou stranu. A to hlavně záskuhou Benta, který rovněž zkompletoval hattrick.

Wigan Athletic - Blackburn Rovers 5:3 (3:1)

City stále drží domácí neporazitelnost

Manchester City ani v 17. kole poprvé v sezoně na domácím stadionu neprohrál. Tentokrát si poradil s Boltonem v poměru 4:2. Skóre utkání otevřel z pěti metrů po chybě Ricarda Garnera Rolando Bianchi, za hosty pak srovnával El-Hadji Diouf a vývoj utkání otočil ve prospěch Wanderers Kevin Nolan. City se ale nevzdávalo a těsně po přestávce donutilo Lubomíra Michalíka vstřelit si vlastní gól. Definitivní podobu dali výsledku Darius Vassell a Kelvin Etuhu.

Manchester City - Bolton Wanderers 4:2 (1:2)

Everton už dvanáct zápasů v řadě neprohrál

Everton vyhrál podruhé během tří dnů nad West Hamem a prodloužil svou sérii zápasů bez porážky už na dvanáct. Vítěznou branku zaznamenal stejně jako ve středečním utkání Carling Cupu Yakubu, který tentokrát v závěru prvního poločasu dopravil balon do sítě po spolupráci s Timem Cahillem a Mikelem Artetou. Jelikož West Ham své největší šance neproměnil, dal v nastaveném čase konečnou podobu výsledku Andy Johnson.

West Ham United - Everton 0:2 (0:1)

Birmingham se podělil o body s Readingem

Trenér Birminghamu Alex MacLeish vybojoval se svými svěřenci bod na půdě Readingu. Už ve čtvrté minutě se prosadil útočník Mikael Forssell, ale Reading krátce po přestávce skóre srovnal zásluhou Stephena Hunta, který proměnil penaltu za faul na svou maličkost. Gary McSheffrey z Birminghamu sice poté ještě trefil břevno, ale balon uklidil do bezpečí Ibrahima Sonko.

Birmingham City - Reading 1:1 (1:0)

V boji o záchranu vyhrálo Boro

Middlesbrough podruhé v řadě vyhrálo a vzdálilo se tak svému dnešnímu soupeři Derby County už na rozdíl jedenácti bodů. Jediný gól utkání vstřelil Tuncay Sanli, který tak dal svoji třetí branku ve třetím zápase za sebou. Sanliho trefa přinesla jedno z mála vzrušení v prvním poločase, kromě toho ještě nastřelil břevno Kenny Miller z Derby. Mnohem veseleji bylo na hřisti po přestávce, kdy se hráči County dvakrát marně dožadovali penalty a George Boateng z Boro trefil tyč. O gól přišel také Jaramie Aliadiare, jenž míč podle všeho dopravil do sítě rukou. Trenér Paul Jewell tak na lavičce Derby prohrál svůj první domácí zápas.

Derby County - Middlesbrough 0:1 (0:1)

Aston Villa ztratila body v Sunderlandu

Precizně provedený volný přímý kop Shauna Maloneyho zajistil Aston Ville alespoň bod v utkání se Sunderlandem. Domácí celek se ujal vedení už v 10. minutě, kdy se po rohu Rosse Wallace prosadil Danny Higginbotham. Aston Villa sice měla výrazně více ze hry, ale gólově se dlouho prosadit nedokázala. Až v 71. minutě, kdy se trefil Maloney.

Sunderland - Aston Villa 1:1 (1:0)

Newcastle se protrápil k vítězství

Newcastle vydřel v nastaveném čase vítězství na hřišti Fulhamu. Postaral se o to záložník Joey Barton, který proměnil pokutový kop po faulu Elliota Omozusiho na Alana Smithe. Známý bouřlivák tak zaznamenal svou první trefu v novém dresu. Newcastle si přitom zápas, který postrádal jakoukoliv jiskru, vyhrát nezasloužil. Habib Beye sice nebezpečně hlavičkoval, ale větší šance si dokázal vytvořit domácí David Healy.

Fulham - Newcastle United 0:1 (0:0)