Juventus s Nedvědem porazil Lazio

Juventus s českým záložníkem Pavlem Nedvědem zvítězil v utkání 16. kola Serie A na půdě římského Lazia 3:2. Turínský celek se posunul na druhé místo v tabulce, jeho konkurenti mají ale zápas k dobru.

Nedvěd na Olympijském stadionu v Římě, na němž v letech 1996 - 2001 při svém angažmá v Laziu působil, odehrál jen první poločas. Poté jej vystřídal Portugalec Tiago Mendes. Další český hráč Zdeněk Grygera zůstal celý zápas jen na střídačce Juventusu. Oba Češi tak mohli sledovat, jak Juventus po poločase dokonal obrat, o který se postaral dvěma góly třiatřicetiletý kapitán Alessandro Del Piero. Laziu nakonec nebyly nic platné ani dva góly makedonského reprezentanta Panděva.

Udine podlehlo na hřišti sicilské Catanie 0:2 a nevyužilo možnosti stáhnout ztrátu na vedoucí týmy. O jeho prohru se postaral dvěma góly osmadvacetiletý útočník Giuseppe Mascara. Čeští hráči ve službách Udine Tomáš Sivok a Tomáš Zápotočný se nevešli ani na lavičku náhradníků.

Výsledky - 16. kolo:

Catania - Udine 2:0 (8. a 86. Mascara)
Lazio Řím - Juventus Turín 2:3 (36. a 90+2. Panděv - 48. a 70. Del Piero, 29. Trezeguet)

[ 15.12.2007 - ČTK | Foto: AFP ]