Ibrahimovic v nastavení zajistil Interu kontroverzní výhru

Díky dvěma brankám Zlatana Ibrahimovice v samém závěru utkání zvítězili fotbalisté Interu Milán v italské lize nad Parmou 3:2 a udrželi si v čele tabulky sedmibodový náskok před AS Řím. Obhájcům titulu pomohl kontroverzní verdikt sudího, jenž v 88. minutě odpískal Coutovi ruku, hráče vyloučil a nařídil penaltu, kterou švédský kanonýr proměnil. Televizní záběry přitom ukázaly, že Couto hrál míč hlavou.

V třetí minutě nastavení pak Ibrahimovic zužitkoval Cruzův centr a těsně před závěrečným hvizdem dokonal obrat. Parma hrála v té chvíli v devíti, protože Dessena předtím opustil hřiště na nosítkách. Ibrahimovic dal třináctý gól v sezoně a spolu s Davidem Trezeguetem z Juventusu vede tabulku střelců.

Zatímco AS řím zdolal 2:0 Catanii, třetí Juventus ztratil, když na domácím hřišti uhrál pouze bezbrankovou remízu se Sampdorií Janov. K výhře nepomohl "Staré dámě" ani záložník Pavel Nedvěd. Největší šanci domácích připravil právě bývalý český reprezentant, ale po jeho akci Marchionni z metru netrefil prázdnou branku. Celý zápas odehrál i obránce Zdeněk Grygera, Juventus ztrácí na AS už pět bodů.

Těsné a šťastné vítězství uhrál i bez Marka Jankulovského AC Milán. Na hřišti Udine se o něj gólem v nastavení postaral náhradník Alberto Gilardino. V domácím dresu se neobjevil český stoper Tomáš Zápotočný. V utkání Neapol - Lazio Řím padly čtyři branky a domácím zajistil alespoň bod autor obou gólů Marek Hamšík. Slovenský objev o dělbě rozhodl dokonce až ve čtvrté minutě nastavení.

Výsledky - 19. kolo:

Neapol - Lazio Řím 2:2 (5. a 90.+4 Hamšík - 26. Ledesma, 31. Panděv)
Juventus Turín - Sampdoria Janov 0:0
Livorno - Empoli 1:0 (51. Tavano z pen.)
Udine - AC Milán 0:1 (90.+2 Gilardino)
Palermo - Siena 2:3 (4. Amauri, 76. Miccoli z pen. - 5. Locatelli, 11. Maccarone, 78. Loria)
Reggina - Cagliari 2:0 (66. Brienza, 80. Cozza)
AS Řím - Catania 2:0 (8. Giuly, 57. De Rossi z pen.)
Inter Milán - Parma 3:2 (88. z pen. a 90.+3 Ibrahimovic, 30. Cambiasso - 40. Cigarini, 69. Gasbarroni)

[ 20. 1. 2008 - ČTK | Foto: Reuters ]