Serie A: Inter znovu zaváhal, AC se vzdálila Liga mistrů

Vedoucí tým italské nejvyšší soutěže Inter Milán po dalším nepřesvědčivém výkonu opět zaváhal, když remizoval s Laziem Řím. Nedařilo se ani milánskému AC, který si domácí prohrou s Bergamem zkomplikoval boj o účast v Lize mistrů. Té se po vítězství nad Fiorentinou přiblížilo Udinese.

Vítěz Ligy mistrů AC Milán má v letošní sezoně problémy se do nejbohatší evropské soutěže probojovat. V 31. kole potvrdil, že se mu na domácí půdě nedaří, když nestačil na deváté Bergamo. Milánský velkoklub tak klesl až na šesté místo.

Už po prvním poločase domácí příznivci na San Siru tušili, že se z výhry opět radovat nebudou. Hostující Bergamo totiž vedlo po první půli už 2:0. Ve druhé polovině zápasu byla sice na Milánských znát snaha o zvrat, zmohli se ale jen na Maldiniho gól pět minut před koncem oficiální hrací doby, který znamenal snížení z pohledu Rossoneri na konečných 1:2.

"Byl to komplikovaný zápas. V některých situacích mi přišlo, že jsme byli trochu lehkomyslní a to se nám vymstilo jako v zápase se Sampdorií. Je smutné, že se nám znovu nepodařilo vyhrát. Chtěli jsme udělat velký comeback, ale bohužel. Jinak výkon rozhodčího se mi nelíbil, pískal špatně jak v prvním poločase, tak i ve druhém," řekl k zápasu milánský kouč Carlo Ancelotti.

Herně se už dlouho trápí lídr Serie A Inter Milán, který nevyhrál třetí utkání v řadě. Tatam je najednou jeho suverenita z první poloviny sezony. V Římě se proti místnímu Laziu sice dostali svěřenci kouče Manciniho zásluhou Crespa do vedení, ve druhé půli ale domácí vyrovnali, když se trefil Rocchi. Další branka už nepadla, a tak se oba týmy rozešly smírně.

"Lazio hrálo dobrý zápas. Dá se říct, že bylo lepší než my. Náš tým ale titul opravdu chce. Zbývá už málo utkání, navíc máme čtyřbodový náskok, takže věřím tomu, že ho uhájíme. Z AS Řím strach nemáme, přestože hrají dobře. Spíš se dá mluvit o respektu," nechal se slyšet kapitán Interu Javier Zanetti.

Boj o Ligu mistrů bude ještě hodně zajímavý. Kromě Fiorentiny a AC Milán se do něj zapojilo také Udinese, které si poradilo právě s aktuálně čtvrtou Fiorentinou.

Domácí Udine se dostalo do vedení už ve 13. minutě po brance Inlera. Vieri ale po hodině hry srovnal a zdálo se, že si mužstva body rozdělí. Jenže domácí fotbalisté deset minut nato spustili ofenzivní smršť. Nejprve skóroval Di Natale, o chvíli později přidal branku na 3:1 Quagliarella.

"Byl to krásný zápas. Hrál se oboustranně útočný fotbal. O Lize mistrů se zatím nechci vůbec bavit, je to ještě daleko. Já mám teď v hlavě jen další zápas, který sehrajeme proti Sieně," prohlásil trenér Udinese Pasquale Marino.

[ 1.4.2008 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]