Oslabený Real Madrid vydřel výhru nad Murcíou

[b]Aktualizováno.[/b] Real Madrid získal v boji o titul ve španělské lize povinné tři body v duelu s předposlední Murcíou. Musel se ale přitom vyrovnat s dlouhým oslabením, protože už od 17. minuty hrál bez vyloučeného beka Torrese. Real se pak proti outsiderovi dlouho nemohl prosadit a vysvobodil ho až po hodině hry nizozemský záložník Sneijder, který odražený míč poslal technickou střelou do šibenice.

Real tím po 32. kole znovu zvýšil náskok před úhlavním rivalem Barcelonou, která po sobotní remíze 2:2 na hřišti Huelvy ztrácí už devět bodů. Slavný katalánský klub alespoň udržel druhé místo před Villarrealem, který prohrál na hřišti Almeríi, když se na rozdíl od Realu nevyrovnal s brzkým vyloučením. Brankář Diego Lopéz musel ze hřiště také už v 17. minutě a domácí využili oslabení soupeře šest minut před koncem díky Ariadelovi. Villarreal tak ztrácí na druhé místo jeden bod.

Barcelona remizovala, přestože v utkání s Huelvou dvakrát vedla, když se v úvodu obou poločasů prosadil kamerunský útočník Samuel Eto'o a rozšířil svou bilanci na 14 branek ve 14 zápasech, jenže domácí Marco Rubén pokaždé hlavou vyrovnal. Jeho první gól přitom vyvolal vlnu dohadů, poněvadž nebylo jisté, zda míč opravdu přešel brankovou čáru.

Barcelona přitom v utkání dvakrát vedla, když se v úvodu obou poločasů prosadil kamerunský útočník Samuel Eto'o a rozšířil svou bilanci na 14 branek ve 14 zápasech, jenže domácí Marco Rubén pokaždé hlavou vyrovnal. Jeho první gól přitom vyvolal vlnu dohadů, poněvadž nebylo jisté, zda míč opravdu přešel brankovou čáru.

Huelva si díky bodu polepšila v boji o záchranu, zato šance Barcelony na zisk mistrovského titulu opět klesly. V sobotním duelu jí kvůli zranění chyběli Ronaldinho, Krkič, Henry, Iniesta a Deco, naopak už nastoupil uzdravený Messi.

Výsledky - 32. kolo:

Huelva - FC Barcelona 2:2 (40. a 70. Marco Rubén - 2. a 46. Eto'o)
Betis Sevilla - Levante 0:1 (54. León)
Espanyol Barcelona - Pamplona 0:1 (31. Astudillo)
Getafe - Zaragoza 0:0
La Coruňa - Bilbao 3:0 (31. Coloccini, 65. Sergio z pen., 80. Filipe)
Mallorca - FC Sevilla 2:3 (49. Güiza, 90. Webo - 43. Renato, 67. Kanouté, 76. Alves)
Valladolid - Atlético Madrid 1:1 (90.+1 Ogbeche - 70. Maxi)
Real Madrid - Murcía 1:0 (59. Sneijder)
Almería - Villarreal 1:0 (84. Ariadela)

[ 13. 4. 2008 - ČTK | Foto: Reuters ]