Primera División: Real vede španělskou ligu už o devět bodů

Real Madrid porazil ve 32. kole Murcii 1:0 a vzdálil se druhé Barceloně, která pouze remizovala na hřišti Huelvy, na devět bodů. Villareal prohrál 0:1 s Almeríí a nedokázal využít zaváhání Barcelony. Čtvrté Atlético Madrid remizovalo s Valladolidem 1:1.

Real Madrid opět nedohrál zápas v plném počtu, tentokrát byl vyloučen už v 17. minutě obránce Miguel Torres. Proti předposlední Murcíi sice španělský tým i v deseti dominoval, svou převahu však dokázal brankově vyjádřit až v 59. minutě zásluhou Weslyho Sneidera, který trefil technickou ranou horní roh branky.

„Dnešní gól byl nejdůležitější, co jsem kdy dal za Real Madrid. Jsme blízko titulu, ale stále zbývá mnoho zápasů. Musíme hrát stejně, jak jsme hráli do teď. Musíme vyhrát všechny naše zbývající zápasy“, prohlásil šťastný střelec.

Barcelona opět ztratila body, když pouze remizovala s Huelvou 2:2. Katalánský velkoklub sice dvakrát vedl, když se pokaždé prosadil Kamerunec Samuel Eto´o, ale nakonec se musel spokojit jen s bodem. Marco Ruben z Huelvy totiž dokázal pokaždé svého soupeře napodobit.

"Začali jsme dobře. Poté, co jsme se dostali do vedení jsme ale trochu polevili. Za stavu 2:1 jsme zbytečně vyčkávali a přestože jsme měli mnoho čanci rozhodnout zápas, hráči Huelvy pořád bojovali a dosáhli remízy“, okomentoval utkání trenér Barcy Frank Rijkaard.

Villareal se nedokázal posunout na druhé místo před Barcelonu, protože prohrál na hřišti Almeríe. Stejně jako Madrid už od 17. minuty hrál jen v deseti, kdy uviděl červenou kartu brankář Diego Lopéz. Domácí využili oslabení soupeře a šest minut před koncem rozhodl Ariadela.

Čtvrté Atlético Madrid má na pátý Santander, který porazil Valencii na její hřišti 2:1, náskok už jen jeden bod. Rozhodla o tom remíza Atlétika s Valladolidem na jeho hřišti. Madridský klub od 70. minuty vedl 1:1, ale v nastaveném čase dokázali domácí vyrovnat.

„Cítili jsme, že máme vítězství v kapse, ale nebojovali jsme do konce a v úplném závěru jsme jim dovolili vyrovnat“, řekl kouč Atlétika Javier Aguirre.

Primera División - 32. kolo, neděle: Betis - Levante 0:1 (0:0), Deportivo La Coruňa - Athletic Bilbao 3:0 (1:0), Espanyol - Osasuna 0:1 (0:1), Getafe - Zaragoza 0:0, Mallorca - Sevilla 2:3 (0:1), Valladolid - Atlético Madrid 1:1 (0:0), Real Madrid - Murcía 1:0 (0:0), Almería - Villarreal 1:0 (0:0)