Souhrn 35. kola Premier League

Důležité body v boji o titul ztratil Manchester United, když pouze remizoval v Blackburnu 1:1. Dařilo se naopak třetímu Arsenalu, který si poradil na svém trávníku s Readingem 2:0 a drží se na dostřel druhého místa. Vyhrála ale i konkurenční Chelsea, jež ve čtvrtek porazila Everton 1:0.

Manchester získal v Blackburnu pouze bod

Blackburn zkomplikoval Manchesteru United cestu za obhajobou titulu, když ho doma obral o dva body po remíze 1:1. Alespoň bod pro hosty získal až tři minuty před koncem argentinský útočník Carlos Tévez. Manchester tak má tři kola před koncem v čele tabulky tříbodový náskok před druhou Chelsea, se kterou se utká v příštím kole.

Blackburn Rovers - Manchester United 1:1 (1:0)
Branka: 21. Santa Cruz - 87. Tévez. Rozhodčí: Styles. ŽK: Reid - Rooney. Diváci: 30 316.

Blackburn: Friedel - Emerton, Samba, Nelsen, Warnock - Bentley, Reid, Vogel (85. Mokoena), Pedersen - Santa Cruz, Roberts.
Manchester United: Kuszczak - Brown (81. O'Shea), Ferdinand, Vidič, Evra - Ronaldo, Carrick, Scholes, Giggs (45. Nani) - Tévez, Rooney (90. Park).

Více o utkání zde

Chelsea si udržela naději na titul

Chelsea zvítězila 1:0 na hřišti Evertonu a udržela si naději na zisk mistrovského titulu. Gólman Chelsea Petr Čech na rozdíl od pondělního remízového duelu s Wiganem neinkasoval a ve druhém duelu po návratu po zranění kotníku a obličeje vychytal čisté konto.

Everton - Chelsea 0:1 (0:1)
Branka: 41. Essien. Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Carvalho, Ferreira (oba Chelsea). Diváci: 37 112.

Everton: Howard - Lescott, Hibbert, Neville, Yobo - Jagielka, Carsley, Pienaar (63. Anichebe), Fernandes - Johnson (62. Gravesen), Yakubu.
Chelsea: Čech - A. Cole, Terry, Carvalho, Ferreira - Wright-Phillips (81. Makelele), J. Cole (76. Malouda), Essien, Obi Mikel - Anelka, Kalou.

Arsenal vyhrál nad Readingem a bojuje o druhé místo

Arsenal si snadno poradil s Readingem a po výhře 2:0 udržel naději na druhé místo v tabulce, které zaručuje přímou účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Na druhou Chelsea nyní ztrácí čtyři body. Naopak Reading se po další prohře opět přiblížil sestupovým příčkám. Na osmnáctý Bolton má náskok tří bodů, ovšem odehrál o zápas více.

Arsenal - Reading 2:0 (2:0)
Branky: 30. Adebayor, 38. Gilberto. Rozhodčí: Walton. ŽK: Kitson, Bikey, Sonko (všichni Reading). Diváci: 60 109.

Arsenal: Lehmann - Gallas, Toure (60. Eboue), Clichy, Gilberto Silva - Hleb (74. Denilson), Fabregas, Song Billong, Adebayor (73. Bendtner) - Van Persie, Walcott.
Reading: Hahnemann - Murty, Ingimarsson, Rosenior, Sonko (73. Duberry) - Bikey, Harper (73. Fae), Convey, Cissé - Kebe (79. Matějovský), Kitson.

Liverpoolu už jen těžko někdo vyfoukne čtvrté místo

Čtvrté místo v tabulce si téměř zajistil Liverpool, když podle očekávání zvítězil na hřišti sestupem ohroženého Fulhamu 2:0. Získal tak osmibodový náskok před pátým Evertonem, přičemž do konce soutěže se bude bojovat jen o devět bodů.

Fulham - Liverpool 0:2 (0:1)
Branka: 17. Pennant, 70. Crouch. Rozhodčí: Atkinson. ŽK: Healy (Fulham). Diváci: 25 311.

Fulham: Keller - Stalteri, Hughes, Hangeland, Konchesky - Davies, Bullard, Murphy (78. Andreasen), Dempsey - Healy (76. Nevland), McBride (81. Kamara).
Liverpool: Reina - Finnan, Škrtel, Hyypiä (46. Carragher), Riise - Pennant, Lucas, Mascherano (72 Alonso), Benayoun - Voronin (82. Aurelio), Crouch.

Černý znovu chytal

Český brankář Radek Černý znovu nahradil v brance Tottenhamu zraněného Robinsona a potřetí za sebou se dočkal remízy 1:1. Tottenham se sice na hřišti Wiganu brzy dostal do vedení po voleji kanonýra Berbatova, ovšem domácí záhy srovnali. Heskey se otočil okolo obránce a střelou podél vybíhajícího Černého zařídil Wiganu cenný bod, kterým si prakticky zajistil záchranu.

Wigan Athletic - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)
Branky: 12. Heskey - 6. Berbatov. Rozhodčí: Probert. ŽK: Valencia, Palacios - O'Hara. Diváci: 18 673.

Wigan: Kirkland - Melchiot, Boyce, Scharner, Kilbane - Valencia, Palacios, Brown, Taylor (81. Koumas) - Bent (84. King), Heskey (76. Sibierski).
Tottenham: Černý - Hutton, Dawson, Zokora, O'Hara - Lennon, Huddlestone, Jenas, Malbranque - Keane (72. Bent), Berbatov.

Derby ani tentokrát nevyhrálo

Sestupující Derby County se ani tentokrát nedočkalo prvního vítězství pod trenérem Paulem Jewellem a trochu nešťastně podlehlo West Hamu 1:2. Skóre utkání otevřel ve 20. minutě Bobby Zamora, který využil zaváhání Deana Leacocka. Derby ale vůbec nepůsobilo ustrašeným dojmem a v 65. minutě se dočkalo vyrovnání zásluhou Tyrona Mearse. Konečnou podobu dal výsledku o deset minut později náhradník Carlton Cole.

West Ham United - Derby County 2:1 (1:0)
Branky: 20. Zamora, 76. C. Cole - 65. Mears. Rozhodčí: Tanner. ŽK: Noble, Parker (oba West Ham). Diváci: 34 612.

West Ham: Green - Pantsil, Tomkins, Neill, McCartney - Faubert (78. Solano), Noble, Parker, Ljungberg (90. Boa Morte) - Sears (74. C. Cole), Zamora.
Derby: Carroll - Todd (83. McEveley), Leacock, Stubbs, Lewis - Mears, Ghaly, Savage, Jones (75. Villa) - Sterjovski, Miller.

Bolton uniká sestupu

Gól Gavina McCanna ze 60. minuty zajistil Boltonu nesmírně cenné vítězství nad Middlesbrough 1:0. Wanderers unikli díky třem bodů ze sestupového pásma. McCann se prosadil střelou z pěti metrů poté, co gólman Boro Ross Turnbull skvěle vykryl hlavičku Garyho Cahilla. O minutu dříve ještě trefil tyč Grzegorz Rasiak a na vlas stejnou mušku prokázal také Matt Taylor.

Middlesbrough - Bolton Wanderers 0:1 (0:0)
Branka: 60. McCann. Rozhodčí: Wiley. ŽK: Steinsson, Campo (oba Bolton). Diváci: 25 037.

Middlesbrough: Turnbull - Young, Wheater, Pogatetz, Taylor (74. Rochemback) - Aliadiere, Boateng, Arca, Downing - Alves, Sanli (64. Johnson).
Bolton: Al Habsí - Steinsson, A. O'Brien, Cahill, Samuel - Nolan, Cohen (45. Guthrie), Campo, McCann - Taylor, Rasiak (56. Diouf).

Aston Villa rozstřílela v derby Birmingham

Aston Villa rozstřílela v derby Birmingham 5:1. Na nejvyšší výhře nad městským rivalem od roku 1988 se dvěma góly podíleli norský útočník John Carew a Ashley Young.

Aston Villa - Birmingham City 5:1 (2:0)
Branky: 28. a 63. Young, 42. a 53. Carew, 78. Agbonlahor - 67. Forssell. Rozhodčí: Clattenburg. ŽK: McFadden (Birmingham). Diváci: 42 584.

Aston Villa: Carson - Mellberg (85. Harewood), Laursen, Knight, Bouma - Young, Reo-Coker, Petrov, Barry - Carew, Agbonlahor.
Birmingham: Maik Taylor - Kelly, Jaidi, Ridgewell, Murphy - Jerome (58. Kapo), Nafti, Muamba, McSheffrey - Zarate (58. Forssell), McFadden.

Owen vystřílel Newcastlu výhru

Relativně bezpečný náskok pěti bodů na sestupové příčky má i po porážce 0:2 v Newcastlu Sunderland. Oba góly vstřelil anglický reprezentant Michael Owen, jenž otevřel skóre už ve 4. minutě a další branku přidal těsně před přestávkou z pokutového kopu.

Newcastle United - Sunderland 2:0 (2:0)
Branky: 4. a 45. z pen. Owen. Rozhodčí: Dean. ŽK: Whitehead, Murphy, Miller, Reid, Nosworthy (všichni Sunderland). Diváci: 52 305.

Newcastle: Harper - Beye, Faye, Taylor, José Enrique (87. Edgar) - Geremi, Butt, Barton, Owen - Viduka (76. Carroll), Martins (70. Duff).
Sunderland: Gordon - McShane (87. Harte), Nosworthy, Higginbotham, Collins - Edwards (58. Richardson), Whitehead, Miller, Reid - Murphy (80. Chopra), Jones.

Baroš Portsmouthu k výhře nepomohl

Z šestého místa mohl Aston Villu sesadit Portsmouth, ten však v podvečerním utkání prohrál na hřišti Manchesteru City 1:3, když od 41. minuty hrál bez vyloučeného Hermanna Hreidarssona. Porážce nezabránil ani český útočník Milan Baroš, který nastoupil v 75. minutě.

Manchester City - Portsmouth 3:1 (2:1)
Branky: 10. Vassel, 13. Petrov, 74. Mwaruwari - 24. Utaka. Rozhodčí: Marriner. ŽK: Williamson - Lauren. ČK: 41. Hreidarsson (Portsmouth). Diváci: 40 205.

Manchester City: Hart - Elano (90. Caicedo), Čorluka, Dunne (54. Williamson), Ball - Vassell, Ireland (75. Geovanni), Gelson, Johnson - Petrov, Benjani.
Portsmouth: James - Lauren, Campbell, Distin, Hreidarsson - Utaka (75. Baroš), Muntari, Diarra, Diop (75. Aubey) - Kranjčar (83. Davis), Defoe.

[ 19.4.2008 - eFotbal.cz | Foto: Reuters ]