Aston Villa rozstřílela v derby Birmingham

[b]Aktualizováno.[/b] Fotbalisté Aston Villy rozstříleli v 35. kole anglické ligy v derby Birmingham 5:1. Na nejvyšší výhře nad městským rivalem od roku 1988 se dvěma góly podíleli norský útočník John Carew a Ashley Young.

Díky vítězství se Aston Villa posunula na šestou příčku a zvýšila své šance na účast v evropských pohárech. Na pátý Everton, který drží páté místo zaručující účast v Poháru UEFA, ztrácí tým trenéra Martina O'Neilla tři kola před koncem tři body. V posledních třech zápasech navíc Aston Villa ukázala skvělou formu, nastřílela 15 gólů a jen jednou inkasovala.

Z šestého místa mohl Aston Villu sesadit Portsmouth, ten však v podvečerním utkání prohrál na hřišti Manchesteru City 1:3, když od 41. minuty hrál bez vyloučeného Hermanna Hreidarssona. Porážce nezabránil ani český útočník Milan Baroš, který nastoupil v 75. minutě.

Birmingham si prohrou naopak zkomplikoval boj o záchranu v Premier League. V případě bodového zisku mohl opustit sestupové pásmo, místo toho je však stále na první sestupové příčce a na 17. místo, které znamená udržení v soutěži ztrácí jeden bod.

Relativně bezpečný náskok pěti bodů na sestupové příčky má i po dnešní porážce 0:2 v Newcastlu Sunderland. Oba góly vstřelil anglický reprezentant Michael Owen, jenž otevřel skóre už ve 4. minutě a další branku přidal těsně před přestávkou z pokutového kopu.

Výsledky - 35. kolo:

Aston Villa - Birmingham 5:1 (28. a 63. Young, 42. a 53. Carew, 78. Agbonlahor - 67. Forssell)
Newcastle - Sunderland 2:0 (4. a 45. z pen. Owen)
Manchester City - Portsmouth 3:1 (10. Vassel, 13. Petrov, 74. Mwaruwari - 24. Utaka)

[ 20. 4. 2008 - ČTK | Foto: Reuters ]