Premier League: Manchester ztratil, Chelsea je stále ve hře o titul

Mohlo být už téměř rozhodnuto, ale závěr anglické nejvyšší soutěže nakonec bude ještě hodně napínavý. Vedoucí Manchester United totiž na půdě Blackburnu jen remizoval, když bod zachraňoval až v samém závěru Tévez, naopak druhá Chelsea si připsala všechny tři body v duelu s Evertonem. Vyhrál také Arsenal, který porazil Reading.

V předehrávce 35. kola se druhá Chelsea představila na půdě Evertonu. Cíl měla jediný – vyhrát, a uchovat si tak šance na titul.

Domácí Everton měl sice nástup do utkání lepší než soupeř, ale gólově se prosadit nedokázal. Zato Blues se to krátce před přestávkou podařilo. Skóre otevřel Essien. Ve zbylých pětačtyřiceti minutách i přesto, že šance byly k vidění na obou stranách, už další branka nepadla, a tak získali svěřenci kouče Avrama Granta tři velmi důležité body.

"Ještě neházíme ručník do ringu. Máme před sebou čtyři zápasy a musíme doufat, že se nám je podaří vyhrát. To je náš jediný cíl. Pokud uspějeme, pak budeme potřebovat ještě někoho, kdo porazí Manchester," ví brankář Chelsea Petr Čech.

Papírové předpoklady v Anglii neplatí

Fotbalisté United přicestovali na hřiště Blackburnu jako jasní favorité. V případě vítězství by už parta Alexe Fergusona měla titul téměř jistý. Jenže papírové předpoklady v Premier League mnoho neznamenají. A nepřesvědčil se o tom jen Manchester.

Lídr tabulky sice začal zápas velmi aktivně, byli to však domácí Rovers, kdo se jako první radoval z gólu. Už ve 21. minutě se trefil Santa Cruz. I po inkasované brance se hostující mužstvo stále hrnulo do útoku. Ke gólu měl dvakrát nejblíže nejlepší střelec anglické soutěže Cristiano Ronaldo, ale ani jednu šanci využít nedokázal.

Také druhá půle byla z většiny pod taktovkou Manchesteru. S přibývajícími minutami se jeho tlak stupňoval, branka však ne a ne přijít. United se nakonec přece jen dočkali. Dvě minuty před koncem oficiální hrací doby srovnal na konečných 1:1 Tévez.

"Je to velice důležitý bod. Ještě pár minut před koncem jsme prohrávali 0:1, takže z výsledku máme radost. Ve druhé půli jsme měli tři nebo čtyři vyložené gólovky, ale selhali jsme v zakončení," řekl po utkání obránce United Nemanja Vidič.

Arsenal jede podle starého scénáře

Třetí Arsenal hostil na Emirates Stadium sedmnáctý Reading. V předešlých utkáních dopláceli Gunners na to, že hráli na krásu, ale nedávali mnoho gólů. Jak se vyrovnali se střeleckou krizí v tomto utkání?

První minuty zápasu probíhaly přesně podle scénáře těch minulých: Arsenal dostal soupeře pod tlak. Ale ani Adebayor ani Song míč do branky nedokázali nasměrovat. Po půlhodině hry se ale domácí přece jen dočkali. Skóre otevřel nejlepší střelec třetího týmu tabulky Adebayor.

Hosté ani nadále nekladli velký odpor. O osm minut později toho skvěle využil Gilberto Silva, který dal gólem na 2:0 výsledku konečnou podobu.

"V tomto zápase jsme ukázali naši kvalitu. Potvrdilo se, že náš tým je opravdu silný. Pořád máme o co hrát. Máme 74 bodů a ligu chceme zakončit s třiaosmdesáti body. Rádi bychom skončili co nejblíže vítězům," prohlásil trenér vítězů Arséne Wenger.

Výsledky 35. kola Premier League:

Manchester City - Portsmouth 3:1 (2:1), Aston Villa - Birmingham City 5:1 (2:0), Blackburn Rovers - Manchester United 1:1 (1:0), Arsenal - Reading 2:0 (2:0), Fulham - Liverpool 0:2 (0:1), Middlesbrough - Bolton Wanderers 0:1 (0:0), West Ham United - Derby County 2:1 (1:0), Wigan Athletic - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1).

[ 21.4.2008 - goal.com / eFotbal.cz | Foto: Reuters ]