Naděje Teplic v Intertotu? Dát rychlý gól, tvrdí Beránek

Naděje Teplic v Intertotu? Dát rychlý gól, tvrdí Beránek

Už jen v teoretické oblasti se pohybují šance Teplic na postup do třetího kola letního Intertoto Cupu. V prvním zápase totiž Severočeši podlehli na domácí půdě maďarskému Honvédu 1:3. V sobotní odvetě tak budou muset vstřelit minimálně tři branky. "Maďaři si to mohou prohrát jedině sami," říká Miroslav Beránek, bývalý trenér Debrecínu.

Teplice v prvním utkání nepředvedly špatný výkon. Maďarského soupeře zatlačily do defenzivy, jenže neproměňovaly šance. Když už to v posledních minutách vypadalo na remízu, Honvéd dvakrát udeřil a ze Stínadel si odvezl výhru 3:1.

Postupová matematika je jasná. Pokud Teplice vstřelí méně jak tři góly, mohou se s pohárovou Evropou rozloučit. "Ještě to není hotová věc. Ve fotbale totiž není nikdy nic hotového. Ale Maďarům dávám 80procentní šanci," říká Beránek.

Zkušený trenér, který naposledy koučoval Debrecín, je přesvědčen, že tým kouče Rady se dostane do hry jedině rychlým gólem: "Pokud dají Teplice branku, budou v euforii a pak se jim to může podařit. Jsou určitě lepší než Honvéd. Ten má ale lepší výchozí pozici a prohrát si to může jedině sám."

V prvním zápase severočeský tým vstoupil do zápasu s útočnou taktikou, jenže očekávaný výsledek to nepřineslo. Začnou Teplice stejně? "První duel ukázal, že Maďaři dokáží soupeře ztrestat z brejku. Myslím si, že důležité bude hrát hlavně vzadu na nulu. Zároveň ale musí dát alespoň tři góly, takže uvidíme, co trenér Rada týmu naordinuje," netroufal si odhadovat Beránek.

"Ale pokud dostanou Severočeši gól, není pořád nic ztraceno. I výsledek 3:1 by nebyl špatný, hrálo by se prodloužení a to by v současné situaci Teplice určitě braly," usmíval se fotbalový expert.

Beránek v Maďarsku působil, takže zná místní mentalitu. Ta by mohla být pro Teplice cestou k úspěchu: "Malinkou šanci vidím v tom, že si hráči Honvédu budou myslet, že už je všechno hotové, že už je o postup nemůže nic připravit. Pak by mohlo dojít k překvapení."

"Teplice určitě budou hrát jiný fotbal než v tom prvním utkání. Je to pro ně určitě těžká pozice a jsem si jistý, že ti hráči to mají v hlavách. Budu realista a tipnu si, že výsledek skončí remízou 1:1," uzavřel Beránek.

[ 11. 7. 2008 - Jiří Mahr | Foto: MARSfoto ]