Scolari si možná bude stěžovat na rozhodčí

Luiz Felipe Scolari se chce sejít s vedením Chelsea, před případným podáním stížnosti na červenou kartu, kterou obdržel John Terry v sobotním duelu s Manchesterem City a která by ho připravila o zápas s Manchesterem United.

Kapitán anglického národního týmu byl vyloučen 13 minut před koncem zápasu, ve kterém Chelsea porazila Manchester City na jeho stadionu 3:1, po faulu na unikajícího Joa.

Rozhodčí Mark Halsey usoudil, že Terry byl posledním mužem v obraně, ačkoliv Ricardo Carvalho byl při tomto incidentu očividně postavením blíže k brankáři Čechovi.

"Musím se na celou situaci nejdřív podívat znovu v televizi, než o ní budu moct objektivně mluvit." Řekl bývalý kouč brazilské reprezentace v odpovědi na otázku, zda bude požadovat, aby Halsey svůj verdikt hodnotil znovu.

"Rozhodčí jsou na hřišti od toho aby rozhodovali. Já si ale rozhodně promluvím s hráči i s vedením, protože nemám ponětí, co se tam stalo. "

Scolari byl pochopitelně spokojen s vítězstvím, zvláště když jeho tým prohrával po brance Robinha ze 13. minuty. Všichni by asi pochopili, kdyby byl Scolari naštvaný na Robinha, kterého chtěl do svého týmu, ale na poslední chvíli ho získal Manchester City díky rekordní nabídce 32,5 milionů liber. Trenér Chelsea však nemá pro čtyřiadvacetiletého Brazilce nic než slova chvály.

"Přeji mu v novém týmu hodně úspěchů, protože ho znám a považuji ho za svého." Řekl Scolari, který vítal Robinha v Anglii vřelým objetím hned po příchodu na hřiště. "On dal jednu branku, my tři, takže jsem spokojený za všechny. Snad to tak dopadne i příště a já budu moct říct to samé po odvetě." Dodal Scolari s úsměvem.

[ 14.9.2008 - soccernet.com | Foto: Reuters ]